STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 22 2023 17:40:28   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SZCZĘŚLIWY NUMEREK
INNE
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (12.05) - 20

Wtorek (13.05) - 17

Środa (14.05) - 12

Czwartek (15.05) - 22

Piątek (16.05) - 1


GRATULUJEMY !!!
III EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW AKADEMICKICH
INNEFundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia ogłasza III EDYCJĘ PROGRAMU STYPENDIÓW AKADEMICKICH
W roku akademickim 2013/2014 oferujemy 300 stypendiów po 528 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.
Ten program jest dla Ciebie, jeżeli spełniasz następujące warunki:
- Jesteś zdolny, ambitny i chcesz kontynuować naukę na wyższej uczelni
- Jesteś maturzystą 2013 lub 2014 roku
- W tym roku zostałeś po raz pierwszy przyjęty na polską uczelnię wyższą
- Dochód na osobę w Twojej rodzinie nie przekroczył w 2012r. 926 zł
- Mieszkasz na wsi lub w mieście do 30 tys. mieszkańców
W programie tym nie ma ograniczeń, co do kierunków studiów. Wniosek o stypendium należy złożyć drogą elektroniczna on-line. Formularz wniosku będzie aktywny na stronie internetowej Fundacji najpóźniej od 1 lipca 2013r. Termin przekazania Fundacji potwierdzonych wniosków upływa 14 września 2013r. o godzinie 16.00. Szczegóły w Regulaminie Fundacji Edukacyjnej im. Jerzego Juzonia na stronie internetowej www.fejj.pl
ZAPRASZAMY JESZCZE RAZ
UWAGA GIMNAZJALIŚCI

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji odwiedzić naszej szkoły, albo tak Wam się spodobało, że chcecie to zrobić ponownie – nadarza się wspaniała okazja.

Czekamy na Was 2 maja ( piątek ) w godzinach 9.00 – 12.00 (sala 46 na parterze).

Będziecie mogli zwiedzić szkołę, poczuć jej atmosferę, porozmawiać z nauczycielami i uzyskać wiele informacji i porad od członków Szkolnej Komisji Rekrutacyjnej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WAS I WASZYCH RODZICÓW

ŻYCZENIA DLA MATURZYSTÓW
INNEŻyczenia dla maturzystów przesyła też Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Ewa Kopacz.
Drodzy Maturzyści!
Matura jest wydarzeniem, które pamięta się długo i do którego często wraca się myślami. To przecież nie tylko sprawdzian wiedzy, lecz także swoisty egzamin dojrzałości, otwierający drzwi do dalszej edukacji, a przede wszystkim do udanego startu w dorosłe życie.

Dlatego życzę gorąco, abyście z powodzeniem zdali ten najtrudniejszy egzamin. Od tego momentu bowiem zaczniecie już podejmować decyzje, które zaważą na Waszej przyszłości. Starajcie się, by były rozsądne i dojrzałe, bo jak stwierdził Cyceron, rzymski filozof i polityk:" Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze umieć z niej korzystać". Wierzę, że to potraficie i trzymam kciuki, abyście zarówno maturę, jak i kolejne egzaminy pięknie zdawali.

Korzystając z okazji, pragnę podziękować też nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie i wytrwałą pracę, którą włożyli w przygotowanie Was do egzaminu dojrzałości. Niech Wasze osiągnięcia będą dla nich najlepszą nagrodą, a dla Was zachętą do dalszych starań i sukcesów.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i łączę wyrazy sympatii.
Ewa Kopacz

ZAKOŃCZENIE SZKOŁY KLASY III
INNE

Zakończenie nauki w klasach III- czyli ukończenie liceum ogólnokształcącego i to wyjątkowego liceum - Żeromskiego miało czas i miejsce 25 kwietnia 2014 roku. Jednakże wszyscy dobrze wiemy, że tradycją naszej szkoły jest pożegnanie trzecioklasistów wielką galą, jaka ma miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury. Kalendarz imprez sprawił, że MOK zaproponował nam 28 kwietnia, jako termin wolny, w którym możemy zawładnąć salą widowiskową w sposób absolutny i tak też się stało. Imprezę rozpoczęła część oficjalna- zatem podsumowania, podziękowania, gratulacje, wręczenie jakże licznych nagród, dyplomów będących wyrazem podziwu dla, niestety, już byłych uczniów naszej szkoły. Ech… łza się w oku kręci, a właściwie potok łez, bowiem te trzy lata upłynęły bardzo szybko, a tu już trzeba się żegnać i z przyjaciółmi rozstawać i do egzaminu dojrzałości przystępować! Tegoroczny show- bo inaczej tej akademii nazwać nie można- przygotowali uczniowie z klasy II E i II D, a opiekę artystyczną nad nimi sprawowały Pani Profesor Urszula Ogurek i Pani Profesor Małgorzata Zrebny. Jesteśmy pod wrażeniem i pięknie dziękujemy za prawdziwie mistrzowską ucztę aktorstwa i pomysłowości. A zobaczyć i usłyszeć z ekranu życzenia specjalnie składane przez Andrzeja Seweryna dla maturzystów- Żeromiaków BEZCENNE!:)

WICEMISTRZOSTWO ŚLĄSKA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW
SPORT

16 kwietnia 2014r. w Zawierciu odbył się Finał Wojewódzki Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców. Nasi panowie zmierzyli się z drużyną z Mysłowic oraz Bielska Białej. Pierwszy mecz z Mysłowicami to bardzo wyrównana rozgrywka. Drużyny przez całe spotkanie walczyły „łeb w łeb”. Dopiero ostatnie minuty przeważyły szale zwycięstwa na stronę gości. Mecz zakończył się wynikiem 23:22.

Czytaj więcej...
WIESŁAW OCHMAN I JEGO GOŚCIE
INNE

W Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu odbył się (26.04.2014) kolejny, XXII już Koncert "Wiesław Ochman i Jego Goście", zorganizowany na rzecz Fundacji Pomocy Dla Szpitala w Zawierciu "Auxilium" im. dr. Henryka Wnuka. Mistrzowi towarzyszyli zaproszeni przez niego goście oraz Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej.

Młodzież z naszego liceum po raz kolejny bardzo chętnie wzięła udział w tym wydarzeniu, a ich zadanie polegało na sprzedaży cegiełek, z których dochód przeznaczony jest na Fundację "Auxilium".

59. POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
INNE

Uczniowie Żeromskiego brali udział w 59. Powiatowym Konkursie Recytatorskim .
Możemy się w tej dziedzinie pochwalić .
Uczennica klasy IIa Agata Ślęzak zdobyła w konkursie jedno z trzech wyróżnień na poziomie powiatu .

Gratulujemy.
GŁOSOWANIE - MAM HAKA NA RAKA
INNE
Zespół z akcji"Mam haka na raka" serdecznie prosi o głosy! Nasz projekt pod nazwą "ŻEROM 1" znajduje się na 5 miejscu od dołu. Każdy może oddać jeden głos, ale ważne jest, ABY WEJŚĆ W LINK, KTÓRY PRZYJDZIE NA MAILA, ABY GŁOS BYŁ WAŻNY!!
Twój jeden głos może decydować o wygranej!

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE ODDANE GLOSY !
http://www.mamhakanaraka.pl/storyboards-voting
ZAWODY "SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE"
PROJEKTY
W zawodach "Sprawni jak żołnierze", które odbyły się 16 kwietnia w Zespole Szkól w Porębie, zajęliśmy drugie miejsce w kategorii dziewcząt. Okazuje się, że rzut granatem, ani tor przeszkód nie stanowią problemu dla naszych uczennic. Szkołę reprezentowały: Magdalena Cupiał z klasy IIID, Karolina Kużniar, Ewelina Wróbel z klasy ID.
Gratulujemy serdecznie!

Wicedyrektor mgr S.P. i nauczyciel EdB mgr K.Z.
WISŁA - WYCIECZKA KL. 2C
WYJAZDY

7 kwietnia cała nasza klasa wraz z opiekunami wybrała się na trzydniową wycieczkę do Wisły. W drogę wyruszyliśmy już o 6.00. Byliśmy trochę niewyspani, ale za to bardzo zadowoleni. Droga trwała około trzech godzin i przebiegała w bardzo miłej atmosferze. W Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu mieliśmy możliwość obcowania z naturą, dziką przyrodą i rozrywką. Niebywałą atrakcją dla uczestników wycieczki była wizyta w stacji ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników. Mieliśmy okazję przespacerować się deptakiem w Centrum Wisły oraz zobaczyć skocznię Adama Małysza w Malince.

Czytaj więcej...
Strona 100 z 170 << < 97 98 99 100 101 102 103 > >>