STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 10 2023 14:11:12   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KONKURS FOTOGRAFICZNY "ENERGIĘ CZERPIĘ Z WODY!"
INNE


Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, we współpracy z partnerami i sponsorami, mają zaszczyt zaprosić uczniów wszystkich polskich gimnazjów i liceów do udziału w ogólnopolskim konkursie „Energię czerpię z wody!”.

W tym roku obchody Światowego Dnia Wody realizowane są pod hasłem Woda i Energia. To dwa podstawowe elementy niezbędne do życia zarówno dla całego świata, jak i dla każdego z nas!
Woda to Twój żywioł? Źródło energii? Pokaż nam jak czerpiesz energię z wody! To proste – wystarczy przesłać samodzielnie wykonane zdjęcie, będące Twoją interpretacją hasła konkursowego.Na laureatów konkursu czekają fantastyczne nagrody – wakacyjny rejs po wodach Zatoki Gdańskiej na pokładzie legendarnego żaglowca Generał Zaruski oraz wodoodporne aparaty Fujifilm!
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, do którego załączone będzie zdjęcie konkursowe.

Koordynator w naszej szkole Joanna Dziechciarz

Więcej informacji na stronie:
WWW.PROGRAMEDUKACJIMORSKIEJ.PL

STYPENDIA POMOSTOWE
INNEJeśli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na dziennych studiach magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr powinieneś to przeczytać!O stypendia na I rok studiów mogą się ubiegać maturzyści, którzy:
zostali właśnie przyjęci na I rok stacjonarnych studiów magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, na uczelnię publiczną w Polsce,
pochodzą ze wsi lub miast do 20 tysięcy mieszkańców,
pochodzą z rodzin o niskich dochodach,
osiągają dobre wyniki w nauce,
ponadto
pochodzą z rodzin pracowników byłych PGR lub
byli uczestnikami finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej lub
pochodzą z rodzin zastępczych lub państwowych domów dziecka lub
mają rekomendacje lokalnych organizacji pozarządowych uczestniczących w programie.
Szczegółowe warunki udziału w programie zawarte są regulaminach.

O pozostałe stypendia
mogą się ubiegać stypendyści pomostowi (studenci, którzy byli uczestnikami Programu Stypendiów Pomostowych na I roku), osiągający bardzo dobre wyniki w nauce i spełniający pozostałe warunki określone w regulaminach poszczególnych projektów stypendialnych.

Więcej informacji na stornie:
WWW.STYPENDIA-POMOSTOWE.PL

MEMORIAŁI Memoriał
im. Mariana Bartolewskiego i Roberta Kwietnia
w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Patronat objęli Prezydent Miasta Zawiercie
i Starosta Zawierciański

2 CZERWCA 2014 r. godz. 9.30

HALA SPORTOWA
I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego
w Zawierciu

KURS SAMOOBRONY
INNE

Zakończył się kurs samoobrony organizowany w naszej szkole przez Straż Miejską pod patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie. Uczestniczyły w nim dziewczyny ze Szkolnego Klubu PCK. Rozdanie certyfikatów odbyło się 23 maja w Urzędzie Miasta.

" Prowadzący był bardzo wymagający, ale naprawdę wie, co mówi. Na zajęciach nie było zmiłuj był niezły wycisk, ale chyba właśnie o to chodzi :) Robimy to dla siebie i naprawdę warto!"

Odpowiednia reakcja i podstawowe techniki są gwarancją większych szans w sytuacji napaści. Dlatego też warto poświęcić czas na naukę samoobrony. Dbałość o własne bezpieczeństwo nie kończy się bowiem na unikaniu niebezpieczeństw. W ju-jitsu nie ma barier wiekowych, nie wymaga się też nadzwyczajnej siły fizycznej.

W przyszłym roku szkolnym zapraszamy wszystkie zainteresowane dziewczyny do udziału w zajęciach.
BIEG CROSSOWY & MARSZ NORDIC WALKING
INNE

Informujemy, że grupa wolontariuszy z naszego liceum w najbliższą sobotę tj. 31.05.2014 r.weźmie udział w wydarzeniu BIEG CROSSOWY & MARSZ NORDIC WALKING - Cztery pory Roku (WIOSNA), którego organizatorem jest Grupa PALEO oraz współpracujące z naszą szkołą Stowarzyszenie IPA. Na fotorelację zapraszamy wkrótce.

SZCZĘŚLIWY NUMEREK
INNE
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (26.05) - 25

Wtorek (27.05) - 18

Środa (28.05) - 31

Czwartek (29.05) - 11

Piątek (30.05) - 10


GRATULUJEMY !!!
REKRUTACJA KRAJOWY FUNDUSZ NA RZECZ DZIECI
INNEKrajowy Fundusz na rzecz Dzieci ogłasza rekrutację dla uczennic i uczniów zainteresowanych nauką.

Jest to program dotyczący pomocy wybitnie zdolnym, który stowarzyszenie prowadzi już od ponad 30 lat. Co roku przyjmuje do programu kilkaset osób z całej Polski, które biorą udział w nieodpłatnych obozach naukowych, warsztatach badawczych, seminariach, spotkaniach, konsultacjach, koncertach i wystawach.

Stowarzyszenie szuka wyłącznie prymusów z wzorowym zachowaniem, którzy skorzystają z zajęć, spotkań z wybitnymi naukowcami i twórcami, będą brali udział w warsztatach i stażach w najlepszych laboratoriach.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca.

Więcej informacji o programie i rekrutacji na stronie Funduszu
WWW.FUNDUSZ.ORG

kontakt: rekrutacja@fundusz.org
HARMONOGRAM KONSULTACJI Z RODZICAMI 27.05.2014

O G Ł O SZ E N I E

Dyrekcja ZSO I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego
w Zawierciu informuje, że w dniu 27 maja / wtorek / od godziny 16.00
do godziny 17.30 odbędą się w wyznaczonych salach konsultacje indywidualne dla rodziców uczniów.
Sekretariat będzie czynny w tych godzinach także dla gimnazjalistów, którzy będą mogli złożyć swoje podania. Zapraszamy!!!

HARMONOGRAM

WARSZAWA
INNE


16 maja 2014 roku w jednej z sejmowych sal odbyło się rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu ,,Moja Polska w 2050 roku" organizowanym przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. Miał on na celu pobudzenie wyobraźni młodych ludzi oraz poznanie ich uczuć w stosunku do naszego kraju. Spośród 4 tysięcy prac plastycznych i literackich, 280 zakwalifikowano do etapu krajowego.

Nasza przygoda z sejmem RP rozpoczęła się o 6: 30, kiedy to uczestnicy z opiekunami wyruszyli do Warszawy. O godzinie 11:00 byliśmy już na miejscu, a o 12:00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Po tym wydarzeniu mieliśmy okazję zjeść obiad w stołówce prezydenckiej oraz zwiedzić budynek sejmu i senatu.
Było to dla nas wspaniałe doświadczenie oraz ogromny sukces. Konkurs pozwolił nam zastanowić się nad polską rzeczywistością oraz stworzyć kreatywną wizję przyszłości.

Czytaj więcej...

Karolina Wróblewska
MAMY TALENT
INNE


W sobotę, 17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu miał miejsce pokaz talentów pod hasłem "Mam Talent od Jezusa". Organizatorem konkursu była Parafia św. Stanisława Kostki, a honorowy patronat objęli: arcybiskup Wacław Depo oraz Prezydent Miasta Zawiercie.

Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Wyszyńska, w utworze "Twoja miłość". Michał Kurzak z zespołem zadziwił zebraną publiczność beat boxem utworu "Barka" oraz zaprezentowali się dwaj pasjonaci "Kostki Rubika", czyli Radosław Drozdowicz i Dominik Pasztetnik. Panowie z zamkniętymi oczami w kilka sekund ułożyli prawidłowo kostkę. Finalistami zostali właśnie "fachowcy od Rubika", którzy będą reprezentować szkołę podczas koncertu plenerowego, który odbędzie się już 15 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu.

Gratulujemy

Opiekun K. Z.

SZCZĘŚLIWY NUMEREK
INNE
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (19.05) - 3

Wtorek (20.05) - 6

Środa (21.05) - 7

Czwartek (22.05) - 34

Piątek (23.05) - 16


GRATULUJEMY !!!
Strona 99 z 170 << < 96 97 98 99 100 101 102 > >>