STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 28 2023 12:14:33   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
MIASTO 44
INNE


Uczniowie wszystkich klas 01.10.2014 r. wraz z profesorami mieli okazję sami ocenić najnowszy wysokobudżetowy film Jana Komasy - " Miasto 44".

Podczas Powstania Warszawskiego ludność Warszawy dotkliwie odczuła represje okupanta: masowe egzekucje cywilów, kompletna destrukcja miejskiej architektury - dokładnie taki obraz miasta widzimy w filmie. Kolejny film twórcy " Sali samobójców" to opowieść o odwadze i poświęceniu, miłości i młodości w czasie powstania.

To projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki ( co widać w filmie:) specjalista Richard Bain, który ma w dorobku efekty do takich światowych hitów jak: " Incepacja", " Casino Royale", " King Kong". Przez plan przewinęło się 3000 statystów, a budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5000 ton gruzu.
Głównym celem filmu realizowanego od 2005 r. była potrzeba wczucia się młodych aktorów w atmosferę tamtego okresu. Komasa chciał przede wszystkim, aby "współczesny widz nawiązał nić porozumienia z bohaterem, za którym podąża".
ADM

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
INNE

25 września 2014r. w ramach obchodów Światowego Dnia Języków, uczniowie klasy IIb zorganizowali dla kolegów z klas pierwszych konkurs wiedzy o państwach Unii Europejskiej zatytułowany „Np. z języka w minutę”.
Konkurs wygrali przedstawiciele klasy Ie. Gratulujemy zwycięzcom!
E. W.

AKCJA KRWIODAWSTWA WRZESIEŃ 2014
PCK

Pierwszy w tym roku szkolnym pobór krwi w naszej szkole. Nasza młodzież jak zwykle stanęła na wysokości zadania. 30 września 2014 r. 36 uczniów naszej szkoły, jeden z profesorów oraz kilku gości ze Szkoły Medycznej w Zawierciu oddało po 450ml bezcennego leku. Wszystkim, którzy wzięli udział w tym szczytnym przedsięwzięciu,
DZIĘKUJEMY!!!
Następna akcja w styczniu
Opiekun SK PCK Agnieszka Łączkowska

DZIEŃ CHŁOPAKA
INNE

30 września..Dzień Chłopaka...tak świętowały klasy 1A i 3A...czekamy na zdjęcia pozostałych klas..:)

XXV - LECIE OŚRODKA POMOCY DZIECKU I RODZINIE W GÓRZE WŁODOWSKIEJ
INNE

25 września 2014 roku braliśmy udział w obchodach XXV- lecia Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. Nasza współpraca rozpoczęła się w 2008 roku poprzez zorganizowanie Mikołaja i Dnia Dziecka.
W miniony czwartek także zaproszono nas do pomocy, zadanie miało charakter artystyczny. Malowałyśmy buźki dzieciakom. Jak wiadomo kreatywność dziecka nie zna granic, więc musiałyśmy zmierzyć się z namalowaniem Hello Kitty, Spidermana, kotka, pieska, myszki(...).
Bardzo miły klimat spotkania uświetniła swym występem muzycznym nasza absolwentka Karolina Sobczyk ( było pięknie i sentymentalnie). Udało nam się zrobić pamiątkowe zdjęcie z Kasią Sochacką- finalistką programu „Mam Talent”.
Nasza grupa w składzie: Natalia Kwiecień, Kamila Jarzyńska, Sylwia Guzek, po raz kolejny udowodniła, że młodzież Żeroma ma wielkie serce, otwarte na bezinteresowną pomoc. Spędzone w ośrodku trzy godziny minęły bardzo szybko, zbyt szybko..., ale już umówiłyśmy się na kolejną akcję z okazji Mikołaja.
Żeromiacy będziemy potrzebowały waszego wsparcia. Zapraszamy wszystkich do
współpracy.
Opiekun wolontariatu w Górze Włodowskiej Katarzyna Zemła

„Nieważny wiek, nieważna płeć, ważne, że jesteś tu i teraz i masz otwarte serce.”
A. Osiecka

PROJEKT CIL
PROJEKTY


15 września 2014 uczniowie z naszego liceum, którzy wspólnie z panią profesor Małgorzatą Zrebny realizują projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „MŁODZIEŻOWA AKADEMIA OBYWATELSKA” wybrali się na spotkanie z dziennikarzem Tomaszem Terlikowskim. Spotkanie odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.

Nie ukrywamy, że pan Tomasz jest osobą kontrowersyjną. Zaciekawił nas jednak swoją osobą i tym co mówił. Pan Tomasz był jednym z prowadzących program Rozmównica na kanale Religia.tv. Mówi tylko to, co myśli, nie kryje się ze swoimi przekonaniami i swoim zdaniem. Choć ludzie odbierają go różnie, nam wydał się sympatyczną i bardzo
kulturalną osobą. Opowiadał o tym, jak wygląda praca dziennikarza, z czym
musi zmierzyć się każdy z tej profesji. W bardzo ciekawy sposób uświadomił słuchaczom jak funkcjonują media.

Wyszliśmy z tego spotkania wzbogaceni o wiedzę, która pozwoli nam nie dać się omamić przez media!

ERASMUS GO GREEN
PROJEKTY

W ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły pod opieką profesora Rafała Kowalczyka uczestniczyli w warsztatach ekologicznych ,,Erasmus Go Green". Pobyt ,,naszej reprezentacji" w Poroninie trwał aż 7 dni. W warsztatach ekologicznych uczestniczyli również studenci z Hiszpanii i licealiści z Czech. To sprawiło, że uczniowie Żeroma mogli popisać się swoimi umiejętnościami językowymi. Początkowo budziło to pewne obawy wśród uczestników, ale nasi uczniowie bez problemu poradzili sobie z komunikacją. Zajęcia, które odbywały się w pensjonacie, pogłębiły wiedzę naszych uczniów z zakresu ekologii i zdrowej żywności. Test osobowości sprawił, że wszyscy uczestnicy lepiej poznali samych siebie. Najciekawszym punktem całej wycieczki była jednak integracja - wspólne gry i zabawy, spacery po lesie oraz wycieczka w góry. Wszyscy uczestnicy wyjazdu do Poronina wrócili bardzo zadowoleni, ale zarazem smutni, ponieważ skończyła się ich wielka przygoda.

SZCZĘŚLIWY NUMEREK
SAMORZĄD
Wylosowane szczęśliwe numerki na najbliższy tydzień:Poniedziałek
(29.09)
- 17

Wtorek (30.09) - 9

Środa (01.10) - 23

Czwartek (02.10) - 24

Piątek (03.10) - 31


GRATULUJEMY !!!
RAJD INTEGRACYJNY KLAS I
SAMORZĄD

Powspominajmy....
Piątek, 12 września 2014 roku wszystkie klasy pierwsze wybrały się na rajd integracyjny. Mimo różnych miejsc zbiórki, cel był ten sam: Szkoła Podstawowa w Gieble. Trasy bywały różne, począwszy od spokojnych leśnych ścieżek, przez błoto :), wysokie trawy, pola, skończywszy na spokojnych miejskich uliczkach. Na miejscu czekał gorący posiłek jak i przygotowane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego gry, a był to quiz pt.: "Historia i życie szkoły" oraz drużynowa gra w frisbee.
Pogoda dopisała, bawiliśmy się świetnie. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni....w końcu przeszliśmy niemały kawałek drogi...:)

CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ
PCK

Kształcenie studentów nauk medycznych w obecnych czasach dalece odbiega od modelu, który obowiązywał jeszcze dekadę temu. Mieliśmy okazję przekonać się o tym w trakcie wycieczki 22 września 2014 r. do Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach. W ramach umowy o współpracy ze Śląską Akademią Medyczną oraz członkostwa w Szkolnym Klubie PCK pod kierunkiem opiekuna Szkolnego Koła PCK i koordynatora projektu Pani prof. Agnieszki Łączkowskiej wybraliśmy się właśnie do tego obiektu, który przeznaczony jest dla studentów kierunków medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, więc zwiedzić go można niezwykle rzadko. To tu na wysokiej klasy sprzęcie medycznym studenci uczą się wszystkich czynności i zachowań. Swoje teoretyczne przygotowanie mają możliwość sprawdzić w praktyce na fantomach i modelach szkoleniowych. Symulatory pacjenta pozwalają połączyć zdobytą wiedzę i umiejętności studentów w pozorowanej sytuacji klinicznej, nieraz pod wpływem stresu i presji czasu. Ich postępowanie jest rejestrowane, a po zajęciach każdy z nich może obejrzeć i ocenić sam siebie w akcji przywracania zdrowia pacjentowi lub ratowania jego życia. Studenci mogą też poczuć emocje, które pojawiają się po udanej akcji albo też przeżywać wirtualną stratę pacjenta.

Czytaj więcej...

AKCJA KRWIODAWSTWA WRZESIEŃ 2014
PCK

Zapraszam chętnych, pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w pierwszej dla wielu z Was akcji krwiodawstwa.

30 WRZEŚNIA 2014 r. ( WTOREK)

spotykamy się na hali sportowej przy sklepiku godz. 9.00.
Jednocześnie proszę skarbników klas o dostarczenie wstępnej listy osób chętnych do oddania krwi.

A.Ł.

Strona 95 z 170 << < 92 93 94 95 96 97 98 > >>