STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Listopad 29 2021 22:15:14   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WISŁA - WYCIECZKA KL. 2C
WYJAZDY

7 kwietnia cała nasza klasa wraz z opiekunami wybrała się na trzydniową wycieczkę do Wisły. W drogę wyruszyliśmy już o 6.00. Byliśmy trochę niewyspani, ale za to bardzo zadowoleni. Droga trwała około trzech godzin i przebiegała w bardzo miłej atmosferze. W Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu mieliśmy możliwość obcowania z naturą, dziką przyrodą i rozrywką. Niebywałą atrakcją dla uczestników wycieczki była wizyta w stacji ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników. Mieliśmy okazję przespacerować się deptakiem w Centrum Wisły oraz zobaczyć skocznię Adama Małysza w Malince.

Po ciężkim dniu udaliśmy się do hotelu, w którym byliśmy zakwaterowani. Gdy troszkę odpoczęliśmy czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Następnego dnia udaliśmy się do Istebnej, gdzie znajduje się kurna chata Kawuloka. Tam mieliśmy okazję zobaczyć, jak żyli kiedyś gospodarze i jakich używali sprzętów. Najwięcej radości sprawiło nam słuchanie muzyki granej na ludowych instrumentach.

Potem udaliśmy się do Koniakowej, by obejrzeć różne ciekawe przedmioty wykonane z koronek i do pałacu prezydenckiego. W ostatnim dniu naszej wycieczki wybraliśmy się do elektrowni szczytowo- pompowej w Żywcu. Następnym punktem wycieczki był browar. Tam poznaliśmy jego historię i tajniki warzenia piwa. Potem kolejką terenowo-liniową wjechaliśmy na górę Żar, gdzie czekał na nas pyszny obiad. Po zakupieniu ostatnich pamiątek nadszedł czas, by wracać do domu. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że to nie była nasza ostatnia wycieczka i jesteśmy pewni, że każda następna będzie jeszcze fajniejsza!