STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Lipiec 07 2020 09:13:06   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WYCIECZKA DO KRAKOWA
NAUKA


„Psychologia – nauką badania duszy- i poznawania człowieka” prof. Nęcki UJ. Dnia 3.04 grupa złożona z ludzi pasjonujących się nauką psychologii- klasy: IA, IB, kilka osób z: IIA, IIB, udała się na wykład do Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Miłym zaskoczeniem był fakt, iż większość tego spotkania prowadzili studenci, którzy przybliżyli uczestnikom kierunki swoich studiów i oprowadzili ich po całym budynku - najnowszym Kampusie UJ.Okazało się, że uczelnia jest miejscem pełnych prawdziwych pasjonatów psychologii, którzy potrafią bawić się nauką działając w kole „Pragma”, z którym mamy nadzieję na współpracę w najbliższym czasie; Studenci przekazali nam wiele cennych uwag, a także mieliśmy okazję skorzystać ze sprzętu do badania kierowców oraz poznać i „przebadać” naszą koleżankę najnowszym sprzętem do badania gęstości zapisu EEG. Było to dla wielu osób ciekawe doświadczenie. Z całego spotkania uczniowie wynieśli nie tylko wiedzę, ale również uśmiechy na twarzach, które ukazywały, że wizyta na Wydziale Instytutu Psychologii Stosowanej była naprawdę udana.
Mieliśmy również okazję obejrzeć spektakl teatralny „Mayday”. Historia pewnego taksówkarza, który, przyznajmy szczerze, nie był zbyt uczciwym człowiekiem, lecz do tej pory sprzyjał mu los. Lecz, jak to mówią, Fortuna kołem się toczy i nasz sympatyczny bohater musiał napotkać na swojej drodze trudności. John Smith jest mężczyzną, który wydaje się niepozorny i prostolinijny, jednak to tylko pozory. Tak naprawdę jest „niezłym ziółkiem”, który prowadzi podwójne życie. Ma dwie żony, dwa domy, ale niestety jedno ciało i musi pogodzić swoje obowiązki wobec obydwóch pań Smith. Do tej pory, dzięki swojej nadzwyczajnej organizacji, nic nie wskazywałoby na to, że niedługo wszystko się wyda, jednak niezwykłym zrządzeniem losu, John trafia do szpitala, co wywołuje lawinę zdarzeń. Obydwie żony zaniepokojone nieobecnością męża, zgłaszają zaginięcie na policję. Inspektor Portenhouse, a także Inspektor Troughton od razu czują, że „coś tu śmierdzi” i dlatego John coraz bardziej miota się w swojej sieci kłamstw. Do czego posunie się, żeby nie wyszła na jaw jego bigamia?
„Mayday” to znakomita komedia dla młodzieży i dorosłych, która pokazuje, że kłamstwo ma krótkie nogi. Gdyby jeszcze każdy niewierny mąż był tak sympatyczny i zabawny w swoich „gierkach”, to nie byłoby tylu rozwodów. Mimo wszystko, chyba żadna z pań nie była zadowolona z tłumaczeń Johna. Doszło do sytuacji, w której już nawet prawda wydawała się nieprawdopodobna.
Spektakl był tak świetny z racji znakomitej gry aktorskiej. Najbardziej przypadła mi do gustu Katarzyna Litwin, która całkowicie zatraciła się w roli.
Reżyser sprawił, że nawet najwięksi konserwatyści w historii ludzkości, nie mogliby oprzeć się humorowi tej historii, która powinna budzić wiele kontrowersji i dzielić odbiorców, a jest zupełnie inaczej. Każdy bawi się świetnie na „Maydayu”. Wycieczkę zorganizowała mgr Katarzyna Zemła. Dziękujemy opiekunom: mgr Agnieszce Łączkowskiej i mgr Andrzejowi Sycowi, za miłe spędzenie czasu.
Daria S. i Dominika S. z IA.