STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 26 2020 20:38:21   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SPOTKANIE STOWARZYSZENIE "ARKA NOEGO"
INNE


"Byłem gangsterem, kradłem, handlowałem narkotykami, alkoholem, sprzedawałem dziewczyny za wschodnią granicę ..." -tymi słowami spotkanie z młodzieżą naszej szkoły rozpoczął Piotr Stępniak, więzień, recydywista, który już wykonał 25 lat kary w Zakładzie Karnym. Wspomina, że cale piekło rozpoczęło się w rodzinie, w której nigdy nie było miłości, szacunku, pozytywnych emocji... za to bardzo często na stole "królował" alkohol. On w całym tym zamęcie stał na boku, odrzucony, porzucony, zapomniany, takie " małe zło konieczne w domu".

Kiedy zaczął dorastać, wiek buntu topił w alkoholu, kłamał, kradł i zdobywał "lekkie" pieniądze. Życie ukróciło ten proceder został oskarżony i skazany. W areszcie okazało się, że ma nowotwór, bezduszne pielęgniarki nie podawały mu środków uśmierzających, wchodziły tylko do celi pytając: "żyjesz"? I tak upływały kolejne dni... miesiące... lata. Piotr został w areszcie dotkliwie pobity. Nie wytrzymał psychicznie, na swoim koncie ma kilka prób samobójczych.

Jak mówił: "Przeżyłem, bo tak chciał Bóg". Nawrócił się, daje świadectwo swego życia, które ma być przestrogą, najlepszą lekcją resocjalizacji, pokory, profilaktyki.
Kolejni moi goście to: Emanuel Krzyżanowski. W necie możecie obejrzeć filmik pt: "Jak wyjść z nałogu"- to właśnie cały proces jego życia, walki z uzależnieniami.
Opowiadała o sobie także Renata Jachowska, która całe życie szukała miłości, rodzice nie dali jej poczucia bezpieczeństwa, dlatego szczęścia szukała w ramionach "starszych" mężczyzn. Prowadziła się bardzo żle.

Ostatnim, muzycznie uzdolnionym bohaterem dzisiejszego spotkania był Marcin Tyburczy - w dzieciństwie maltretowany i wykorzystywany seksualnie. Uciekł w narkotyki, potem był detoks, psychoza, paranoja. Wszystkiemu towarzyszyły problemy zdrowotne- całkowity rozpad żołądka, marskość wątroby. Jak wspomina "Tylko cud i Bóg sprawili, że żyję i dziś gadam z Wami". Nawrócenie przyszło 02 grudnia 2007 roku. "Siedziałem w pustym pokoju, strach i ta przerażająca pustka... pustka na ciele i duchu, chciałem popełnić samobójstwo, czułem się jak zero społeczne. Siłę odnalazłem w Bogu, dzięki niemu dziś, skończyłem studia, jestem nauczycielem historii, ożeniłem się i planuję dziecko. Mam dla kogo i po co żyć" Mówił: "Dziś jestem wolny od picia, ćpania, kłamstwa".

Powyższe spotkanie zostało przeze mnie zorganizowane w ramach realizacji przedmiotu: "Wychowanie do życia w rodzinie", bo jak widać w niej wszystko się zaczyna. Nie da się w życiu uciec od psychologii życia rodzinnego, rozwoju osobowości oraz wzorców zachowań. Kolejne spotkanie planujemy na 15 czerwca, podczas koncertu "Mam Talent od Jezusa", który odbędzie się w Zawierciu- OSiR. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy się do mnie zgłosili z naszej szkoły, w chwili obecnej jest na 80 osób!!!
Mam jeszcze wolne miejsca. Zapraszam.
Katarzyna Zemła