STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 09 2022 03:14:53   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KURSY I POMOCY
PCK


Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność, co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

W I LO im. S. Żeromskiego na hali sportowej zostały rozdane certyfikaty podsumowujące kursy I pomocy. Wykwalifikowani ratownicy medyczni przeszkolili łącznie 120 uczniów i nie koniec na tym... w niedługim czasie odbędą się kolejne kursy.

Celem szkoleń było nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz przygotowanie uczestników do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego. Uczestnicy kursów zapoznawali się z zasadami i etapami udzielania pierwszej pomocy oraz zagadnieniami związanymi z oceną i zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Kursanci ćwiczyli techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy pomocy fantomów, a także przyswajali zasady postępowania podczas krwotoków, urazów i ran. Nie zabrakło prezentacji apteczki pierwszej pomocy oraz egzaminu sprawdzającego umiejętności teoretyczno-praktyczne słuchaczy.

Sześciogodzinny kurs zakończyło uroczyste rozdanie certyfikatów, które zaświadcza, że uczniowie są zdolni pomóc każdemu potrzebującemu i w przyszłości nie będą obojętni na ludzką krzywdę.

Serdecznie dziękujemy za współpracę PCK Oddział w Zawierciu i gratulujemy uczestnikom. Liczymy, że wiedza i doświadczenie zdobyte podczas kursu przyczynią się do większej świadomości naszych uczniów. Najgorszą rzeczą jest przecież obojętność. Ci młodzi ludzie już są w stanie nieść pomoc innym, może Ty będziesz następny?