STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 03 2020 12:14:20   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ŚWIETO LICZBY Π
NAUKA

W pierwszej kolejności wybraliśmy się na Uniwersytet Śląski na wydział fizyki , gdzie odbyła się seria wykładów. Pierwszy wykład – „Ekonomia i Matematyka” – prowadzony przez Pana Profesora dr hab. Andrzeja S. Barczaka przybliżył nam pojęcia takie jak popyt i podaż oraz opowiedział o giełdzie i innych zjawiskach ekonomicznych. Wykład kolejny – „Mikroświat widziany oczami symulacji komputerowych” – prowadzony przez Pana dr hab. Aleksandra Dawida przedstawił nam wiele ciekawych struktur oraz pokazał, jak zachowują się atomy metali w różnych sytuacjach (np.: pod wpływem utleniania czy nawadniania).

Następnie udaliśmy się do Budynku Matematyki UŚ. Mogliśmy tam uczestniczyć w licznych zabawach matematyczno-logicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również „Kasyno”, gdzie mogliśmy zagrać w wiele ciekawych gier edukacyjnych. Mogliśmy również skorzystać z nauki origami oraz kawiarni szkockiej.

Dziękujemy naszym nauczycielom za wyjazd i prosimy o kolejne. Ten pozostanie w naszej pamięci, nawet wtedy, gdy będziemy już tak wiekowi, jak sam UŚ.

K.J. IC