STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 23 2023 16:47:21   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
OLIMPIADA WIEDZY O RODZINIE
NAUKA

Dwa indeksy podarował Uniwersytet Opolski naszym uczennicom!

Znamy wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie organizowanej przez Uniwersytet Opolski- etap centralny odbył się w dniach 24 i 25 lutego 2014). Finalistkami naszej szkoły zostały Monika Wnuk z klasy II B oraz Aleksandra Jankowiak z klasy I B. Obydwie uczennice stały się szczęśliwymi posiadaczkami indeksu na wydział: psychologii lub nauk o rodzinie ze specjalnością kurator sądowy. Wybór należy do nich.

Jestem bardzo dumna z moich podopiecznych, zmagania olimpijskie były dla nich wielkim obciążeniem, ale efekt jest imponujący. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że "Żeromski" jest najlepszy, ponieważ jesteśmy jedyną szkołą Zawiercia oraz powiatu, która podejmuje walkę o tak znamienite nagrody.

Aleksandra Jankowiak, jest bodajże najmłodszą studentką z naszego regionu.
Olimpiada została podsumowana przez profesora Morcińca- dziekana, takimi słowami: " Nasza olimpiada ma charakter interdyscyplinarny, ponieważ uczeń musi wykazać się wiedzą z zakresu psychologii, pedagogiki, kultury języka polskiego, filozofii. Daje to obraz młodego człowieka otwartego na świat, postęp cywilizacyjny oraz prymarne źródło naszej egzystencji- rodzinę w kontekście przemian psychologicznych".


Kolejne roczniki zapraszam do "podjęcia rękawicy". IX Olimpiada rozpoczyna się już w listopadzie 2014r. Czekam na Was- opiekun merytoryczny mgr Katarzyna Zemła