STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 26 2020 19:04:12   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POD REKĘ ZE ŚWIĘTYM WALENTYM
INNE

Zgodnie z wieloletnią już tradycją 14 lutego to dzień zakochanych, dzień magiczny, pełen miłości, pocałunków i uścisków. Święty Walenty snuje się wówczas ulicami miast, śląc wkoło czerwone serduszka. Tego dnia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko przybiera kształt serca- czekoladki, baloniki, świeczki….

W tym roku patron zakochanych odwiedził również nasze liceum rozdając na korytarzach nie tylko serca, ale miłość i przyjaźń. Atmosfera szczęścia ogarnęła zarówno uczniów jak i nauczycieli. Cała nasza społeczność szkolna stworzyła na hali sportowej ogromne serce wypełnione…. nami. Raz jeszcze święty Walenty przypomniał, że wszystko co dobre, tkwi właśnie w nas, a ustanowiony dzień na jego pamiątkę jest tylko symboliczny.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że miłość może „przenosić góry” i wszystko zwycięża. Właśnie legenda o św. Walentym opowiada o tym, jak jego niewidoma narzeczona za sprawą miłości odzyskała wzrok. Przeciwny związkowi ojciec, ( ówczesny cesarz Rzymu ), kazał zabić Walentego. Święty w dniu egzekucji napisał do swej ukochanej pożegnalny lis podpisany „Od Twojego Walentego”. Tak narodziła się walentynka, którą i my mogliśmy sobie w ten dzień ofiarować. Na korytarzach szkoły można było zrobić sobie zdjęcie z bliską naszemu sercu osobą, a potem przyozdobić nim walentynkową korespondencję. Nasza walentynkowa poczta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem…. Tylu wśród nas nieśmiałych… kto by pomyślał!
M. P.