STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 26 2020 19:32:34   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POD MOCNYM ANIOŁEM
INNE

Niektóre z moich ról wymagały maksymalnego zaangażowania” – wyznał aktor podczas spotkania 1 lutego o godz. 17.00, które odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodku Kultury „Centrum”. (Spotkanie poprowadził redaktor Wojciech Pacula – dziennikarz Radia Katowice). Z całą pewnością było tak właśnie w przypadku postaci Jerzego z ostatniego, wyżej wspomnianego filmu Wojciecha Smarzowskiego. Rola ta, jak mówił sam aktor, „przeorała” go. „Mieliśmy tu do czynienia z bardzo ekstremalną sytuacją” opowiadał Robert Więckiewicz. „
Po pierwsze historia, którą opowiadamy w tym filmie, nie należy do historii łatwych, lekkich i przyjemnych. Po drugie zaś problem, z którym się zmaga moja postać, wymagał ode mnie maksymalnego dostępu do siebie. To wiąże się oczywiście z bezgranicznym zaufaniem, jakim obdarzyłem Wojtka Smarzowskiego. Mógł zrobić ze mną, co chciał”.

Film jest wstrząsającym obrazem człowieka uzależnionego od alkoholu. Jak to bywa w filmach Smarzowskiego- początek może nawet budzić śmiech ( czy raczej uśmiech) na twarzy widza, ale z każdą kolejną sceną jest coraz bardziej dramatycznie i przerażająco. Widz zostaję wciągnięty w „alkoholowy ciąg” i boleśnie przeżywa kolejne upadki bohatera, którego upodlenie sięga apogeum. Na Sali kinowej zapada coraz „głębsza” i zatrważająca cisza, a kiedy film się kończy widzowie nie mają siły wstać z foteli.

Pomimo, że były to ostatnie „podrygi” ferii, kilku kinowych zapaleńców wybrało się do MOK-u wraz z profesorkami M. Zrebny i M. Janus, aby zmierzyć się z tym filmowych obrazem i porozmawiać z głównym odtwórcą.