STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 02 2020 23:41:21   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY I LO Z AKADEMIĄ JANA DŁUGOSZA
NAUKA

Podpisanie porozumienia o współpracy z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie.

Społeczność uczniowska I LO uczestniczyła w ważnym dla życia szkoły wydarzeniu, przedstawiciele Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz dyrekcja szkoły podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy (05.12.2013), której celem jest poszerzenie zainteresowań i pogłębienie wiedzy uczniów w zakresie przedmiotów humanistycznych, społecznych i artystycznych oraz wymiana doświadczeń dydaktycznych pomiędzy nauczycielami I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu i kadrą naukowo – dydaktyczną AJD w Częstochowie.

Zajęcia będą miały różnorodną formułę (wykłady, warsztaty itp.) i będą dotyczyć zjawisk kultury współczesnej, obszaru, który szczególnie interesuje młodzież, a stosunkowo mało czasu można poświęcić mu np. na lekcjach języka polskiego. Znajomość zagadnień dotyczących pop kultury konieczna jest na przykład podczas nowego, uwzględniającego reformę programową, ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Oferta zajęć proponowana przez pracowników AJD zawiera między innymi warsztaty dotyczące kultury multimedialnej, fotografii, filmu, teatru i ich związku z kulturą współczesną. Uczniowie I LO będą uczestniczyli w wybranych projektach organizowanych przez Akademię im. Jana Długosza.

Inaugurację współpracy uświetnił wykład prof. AJD Adama Regiewicza na temat średniowieczności w kulturze współczesnej . Profesor Regiewicz jest autorytetem w dziedzinie kulturoznawstwa, posiada nietuzinkową osobowością, sposobem prowadzenia wykładów przełamuje stereotyp nudnego wykładowcy akademickiego.

Gościem honorowym spotkania była także pani dr Katarzyna Janus, która pełni funkcje koordynatora projektu. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną, (wkrótce do obejrzenia na stronie internetowej liceum ) dotyczącą najważniejszych wydarzeń z ostatnich kilku lat życia szkoły.

Zachęcamy do wzięcia udziału w planowanych przedsięwzięciach, zainteresowani uczniowie proszeni są o kontakt u nauczycieli polonistów mgr M. Janus lub mgr A. Stoleckiej

Zapraszamy do galerii