STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 03 2020 12:16:06   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WYKŁAD DZIAŁANIE LEKÓW
NAUKA

Na wykładzie dowiedzieliśmy się co to jest lek oraz jakiego może być on pochodzenia, np. zwierzęcego, chemicznego czy ludzkiego.
W wyjątkowo ciekawy sposób prof. H.Wojtasek przedstawił nam mechanizm działania leków. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali profesora, próbując jednocześnie przypomnieć sobie informacje z biologii i chemii, które poznali do tej pory – w końcu w wykładzie brały udział klasy interesujące się tymi dziedzinami nauki. Dowiedzieliśmy się na czym polega ich oddziaływanie z żywym organizmem. Uczniowie z różnych klas chętnie odpowiadali na pytania, które w czasie wykładu zadawał nasz gość. Mniej więcej w połowie wykładu zorganizowano pięciominutową przerwę, na której wszyscy dyskutowali o właśnie zdobytej wiedzy i zastanawiali się nad różnymi aspektami dotyczącymi leków. Dowiedzieliśmy się również, że niektóre substancje, z których wytwarzane są leki, mogą zostać zmienione w narkotyki. Pod koniec naszego spotkania z prof. Wojtaskiem mieliśmy okazję zadać mu kilka pytań, m.in. „jak działają leki antydepresyjne?” czy „ jak osłonki oddziałują na ludzki organizm?”.
Spotkanie z prof. Hubertem Wojtaskiem na pewno długo zostanie w naszej pamięci. Wykład zainteresował nas i jeszcze przez kolejne godziny, a nawet dni, uczniowie dyskutowali na tematy związane z lekami. Myślę, że to spotkanie zachęciło nas wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy na temat leków i nie tylko.

Małgosia Cichecka, kl. IIE