STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Listopad 29 2021 21:20:39   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA
WYJAZDY
Czytaj więcej...

W naszej szkole w dniach 14-21.09.2013 gościliśmy uczniów z partnerskiej szkoły Friedrich-Gauß-Gymnasium w Hockenheim. Tegoroczna wymiana obchodziła w tym roku swoje 20ste urodziny. Zapoczątkowała ją nauczycielka języka niemieckiego pani Felicja Otręba a przez wiele lat głównym koordyantorem był pan Andrzej Syc. Ze strony niemieckiej naszym przyjacielem jest pan Wolfgang Schneider emerytowany nauczyciel języka niemieckiego i historii.

Jak co roku nasi uczniowie wraz z uczniami ze szkoły w Hockenheim mogli zwiedzać piękne okolice Jury Krakowosko- Częstochowskiej i nie tylko. Program był każdego dnia bardzo napięty i czasami wymagał sprawności fizycznej jak i ogromnej odporności na warunki atmosferyczne.

W pierwszym dniu zaraz po oficjalnym powitaniu w szkole wybraliśmy się do Częstochowy, gdzie zwiedziliśmy klasztor na Jasnej Górze. W strugach deszczu i niesprzyjającej aurze zwiedzaliśmy Warszawę. Za to Kraków przywitał nas pięknym słońcem; byliśmy na Wawelu, Kazimierzu no i oczywiście w programie nie mogło zabraknąć rynku krakowskiego.

Bardzo ważnym punktem programu tej wymiany była wizyta w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu-Brzezince. Następnego dnia pojechaliśmy do Wieliczki, gdzie mogliśmy podziwiać kopalnię soli. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Ze łzami wzruszenia w sobotę pożegnaliśmy się z naszymi gośćmi. Do zobaczenia w Hockenheim już za rok.

Marta Skrzypiciel

Czekamy z niecierpliwością na relacje uczniów ....

Zapraszamy do galerii