STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Maj 26 2020 03:26:52   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KONCERT WIESŁAWA OCHMANA
SAMORZĄD

„Śpiewająca Cegiełka”, czyli Żeromiacy w charytatywnej akcji na rzecz szpitala.

Wieczorem 6 IV pod Miejskim Ośrodkiem Kultury „Centrum” można było zaobserwować wzmożony ruch. Parking przed ośrodkiem zapełniał się w zastraszającym tempie. Do sali widowiskowej ciągnęły prawdziwe tłumy.

Cóż to się dzieje w tym Zawierciu? – mógł zapytać przypadkowy przechodzień. A działo się działo… Skoro tak to nas Żeromiaków nie mogło tam zabraknąć. Jesteśmy przecież I Liceum w mieście, a jedynka zobowiązuje. Ale od początku…

Po raz XXI w naszym mieście odbył się koncert światowej sławy tenora Wiesława Ochmana. Była to prawdziwa uczta dla ucha i oka, tym bardziej, że mistrzowi towarzyszyło kilku innych znanych śpiewaków operowych: Joanna Trafas, Edyta Piasecka, Piotr Płuska i Maciej Komandera. W cyklu „Mistrzowie wokalistyki” wystąpił Romuald Tesarowicz. Śpiewakom towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego; najistotniejsze jest jednak to, że koncert miał charakter charytatywny. Po raz kolejny mistrz wraz ze swoimi gośćmi postanowił wesprzeć Fundację Pomocy dla Szpitala w Zawierciu „AUXILIUM” im. dr. Henryka Wnuka.

Tenorzy organizując koncert wspierali szpital, a my Żeromiacy w imieniu fundacji sprzedawaliśmy cegiełki wśród przybywających na koncert gości. Nasze działania dyskretnie koordynowały prof. M. Skrzypiciel, A. Gawron i M. Dziwińska.

Miło było popatrzeć jak koszyczki zapełniały się banknotami. Oznaczało to bowiem, że nasz szpital wkrótce otrzyma tak bardzo potrzebny, nowy sprzęt medyczny. A swój wkład w dzieło wspólnej pomocy będzie miało również nasze liceum.

Gdy światło przygasło, czekała na nas prawdziwa operowa uczta. Zebranych zachwyciło „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu” zaśpiewane przez Romualda Tesarowicza . Wielkie brawa otrzymała również aria z opery „Pajace” Ruggiera Leoncavalla „Śmiej się pajacu” w wykonaniu Michała Komandery. Joanna Trafas przygotowała m.in. „Pieśń o spóźnionym słowiku”

Bezkonkurencyjny był oczywiście wielki mistrz W. Ochman, który zachwycał zebranych nie tylko wspaniałym głosem, ale i doskonałym poczuciem humoru. – Dlaczego restauracja może mieć nazwę „Wielkie Oczy”?– pytał tenor. Uśmiechnięta widownia nie podejrzewała podstępu. – Przekonasz się jak zobaczysz rachunek! – śmiał się Wiesław Ochman wraz z naprawdę rozbawioną już widownią.

Koncert zakończył się późnym wieczorem. Goście wychodzili wyraźnie zadowoleni. Każdy miał poczucie, że miło spędził sobotnie popołudnie, a jednocześnie zrobił coś dobrego.

Możemy być dumni, bo również nasza szkoła ma tu swój udział. Kolejny taki koncert odbędzie się za rok. Już dziś zapraszamy wszystkich do pomocy.

Mateusz Przeniosło

Zapraszamy do galerii