STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Lipiec 07 2020 08:52:50   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ROKSANA SROKOSZ LAUREATKĄ KONKURSU O INDEKS UJ
NAUKA

Roksana Srokosz(kl.IIIa) została laureatką XVII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i tym samym zdobyła indeks na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Jest to już drugie jej tak wielkie osiągnięcie, ponieważ rok temu udało jej się zostać laureatką VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie, gdzie uzyskała indeks na psychologię lub wydział nauk o rodzinie na Uniwersytet Opolski.

Historia rozpoczęła się w październiku 2012 r., kiedy to Roksana zgłosiła swój udział w w/w konkursie. 2 marca 2013 r. o godz.12.00 jednocześnie w trzech miastach Polski tj. w Krakowie, Gdańsku i Warszawie odbyły się eliminacje XVII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Do finału zakwalifikowało się 111 uczestników z całej Polski (w tym Roksana, która zajęła 28 miejsce).

4 kwietnia 2013 r. w Krakowie odbył się Test Finałowy, którzy finaliści pisali w Sali Konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej. Z Finalistami organizatorzy ponownie spotkali się tego samego dnia w Auli Collegium Novum, gdzie odbyło się ogłoszenie wyników Testu Finałowego oraz dogrywka dla osób, które na teście uzyskały tę samą ilość punktów.

Pośród 109 laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazła się nasza uczennica Roksana Srokosz, zajmując w Finale 29 pozycję. Po ogłoszeniu wyników każdy laureat dokonywał wyboru indeksu spośród listy przyznanych w kolejności zgodnej z zajętym miejscem. Roksana wybierała jako 29 laureat i mając wybór z 81 indeksów „do wzięcia” zdecydowała się na indeks z historii.

5 kwietnia 2013 r. w Auli Collegium Novum odbyła się Gala Finałowa, w trakcie której laureatom wręczono promesę indeksów na UJ na rok akademicki 2013/2014. Indeksy wręczał osobiście Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Witając laureatów pośród szeregów studentów tej znamienitej Alma Mater Jagiellonica rektor podkreślił, że otrzymali wstęp na tą uczelnię w wyjątkowym momencie, gdyż rok akademicki 2013/2014 będzie rokiem jubileuszowym, w którym UJ będzie obchodził 650 rocznicę swojego istnienia.

Konkurs, w którym udział wzięła nasza uczennica organizowany jest co roku przez Fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. Skierowany jest do wszystkich uczniów klas maturalnych przystępujących do egzaminu maturalnego w danym roku.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku. Jego pierwsza edycja, pomyślana jako akcja oświatowo-promocyjna, była wynikiem porozumienia podpisanego w 1995 roku pomiędzy Wszechnicą Jagiellońską i Fundacją dla UJ, a Podhalańskim Towarzystwem Przyjaciół UJ. Główną nagrodą w Konkursie są indeksy najstarszej polskiej uczelni. Celem Konkursu jest przybliżenie młodzieży historii krakowskiej Alma Mater oraz historii oświaty polskiej i europejskiej a także roli, jaką spełnia polska nauka w rozwoju nauki europejskiej. Intencją organizatorów jest również stworzenie uczniom z małych miejscowości oraz spoza granic Polski możliwości poznania oferty studiów na UJ oraz zrównanie szans na zdobycie indeksu tym, którzy ze względu na miejsce zamieszkania mają utrudniony start na studia wyższe w Krakowie.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim jest jedyną tego rodzaju inicjatywą propagującą nie tylko wiedzę o Wszechnicy Krakowskiej i ofercie edukacyjnej UJ, ale również wiedzę o historii edukacji polskiej i europejskiej.

ROKSANIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W TRAKCIE EGZAMINU DOJRZAŁOŚCI ORAZ DALSZEJ TAK KONSEKWENTNEJ REALIZACJI MARZEŃ.

Zapraszamy do galerii