STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Styczeń 16 2021 21:09:52   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ŻERMUN 2013 PODSUMOWANIE
KONFERENCJE MUN

Uczniowie I LO, którzy niedawno pełni wrażeń wrócili z konferencji ONZ z Berlina, w dniach 14-15 marca poprowadzili po raz czwarty własne obrady konferencji „Żermun 2013”.

Nazwa „Żermun” pochodzi oczywiście od nazwy naszej szkoły, bo to tu co roku odbywają się debaty z udziałem gimnazjalistów.

Na wzór konferencji berlińskiej delegaci z każdej zaproszonej szkoły reprezentują inny kraj i jako jego przedstawiciele dyskutują na podane wcześniej tematy. W tym roku poruszane był tematy dotyczący nielegalnego handlu.

Te tematy poruszane były już na „Żermunie” dwa lata temu, ale cieszyły się wtedy tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy poddać je debatom po raz drugi. Przed przystąpieniem do tworzenia rezolucji ONZ, zaproszeni goście obejrzeli prezentacje multimedialne przygotowane przez naszych licealistów, wprowadziły ich one w temat konferencji i dostarczyły potrzebnych informacji.

Konferencja „Żermun” stała się imprezą wzbudzającą bardzo duże zainteresowanie młodzieży
powiatu zawierciańskiego i nie tylko (gościliśmy przecież również szkoły spoza powiatu).

Cieszymy się z tego, gdyż wiemy, że dzięki konferencji uczniowie mają okazję pogłębić swoją wiedzę na omawiane tematy polityczne i społeczne, wczuć się w rolę prawdziwych delegatów ONZ i przede wszystkim poznać się lepiej i podszlifować swoje umiejętności językowe (debaty odbywają się w języku angielskim).

Dziękujemy Wam bardzo za Waszą pracę i wkład w uzdrawianie świata

Zapraszamy do galerii