STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Maj 26 2020 01:04:24   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SZLACHETNA PACZKA 2012
SAMORZĄD

Akcja Szlachetna Paczka organizowana jest w naszej szkole już po raz czwarty. Tym razem na naszą pomoc czeka siedmioosobowa rodzina. Dary w postaci żywności, środków czystości, odzieży zabawek i innych rzeczy z listy należy składać do pudełek obok pokoju nauczycielskiego lub bezpośrednio do sali 87 do prof. Marty Skrzypiciel.

Dary można składać do dnia 6 grudnia 2012 roku.

DziękujemyOpis rodziny:

Pani Joanna (40l.) jest matką sześciorga dzieci: Marysi (21 l.), Piotrka (19 l.), Szymona (17 l.), Zosi(9 l.), Franciszka (5 l.) oraz Ani (7 miesięcy). Wszystkie dzieci - poza najmłodszymi - uczęszczają do szkoły.

Po śmierci męża, który zginął tragicznie kilka miesięcy temu, obowiązek utrzymania i wychowywania potomstwa spoczywa na pani Joannie. Od śmierci córki Helenki, która chorowała na raka, rodzina boryka się z zaległościami finansowymi. Leczenie chorej córki było bardzo kosztowne. Źródłem utrzymania rodziny jest wynagrodzenie pani Joanny, renta oraz zasiłek rodzinny. Po odliczeniu kosztów utrzymania na osobę przypada ok. 420 zł. Dodatkowo pani Joanna spłaca kredyty.

Pani Joanna prosi o najpotrzebniejsze rzeczy dla swoich dzieci, bo jak powiedziała: „Dla mnie liczy się tylko szczęście moich dzieci”. Niektóre pomieszczenia mieszkalne zostały zalane w czasie prowadzonego remontu domu. Trwale zostały uszkodzone meble.

Pani Joanna prosi, więc o biurko i lampką dla syna Szymona, żeby mógł się uczyć jak każde dziecko. Potrzeby jest również kaloryfer do pokoju chłopców oraz chodzik dla córki Ani.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny oraz (nieznacznie) pewne dane mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny:

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, makaron, mąka, cukier, olej, dżem

Produkty dla niemowląt: przeciery oraz soczki dla 7 miesięcznej Ani

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, szampon, mydło/żel myjący

Artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe np. pampersy dla Ani, chusteczki nawilżane

Pomoce szkolne: zeszyty kratkę i linię, bloki, kredki, farbki, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, klej, 4 piórniki, przybory do pisania

Odzież: nowa, bądź prawie nowa czysta, uprana

Specjalne upominki: dla Zosi upominek związany z końmi ponieważ bardzo lubi konie, Franciszek bardzo lubi samochody, Marysia kocha czytać książki wszelkiego rodzaju.

Wyposażenie mieszkania: meble z biurkiem i lampką dla syna Jakuba, chodzik dla Ani i kaloryfer dla syna Szymona (ok. 15 żeberek), pościel, koce, ręczniki, lodówka,WSZELKIE RZECZY ZOSTAWIAMY W PUDEŁKACH NA I PIETRZE LUB BEZPOŚREDNIO U PANI MARTY SKRZYPICIEL S.87

FINAŁ AKCJI 07.12.2012