STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2020 11:05:41   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
FILM - SUKCES NASZEGO ABSOLWENTA
INNE

SUKCES NASZEGO ABSOLWENTA

Życie po życiu, reinkarnacja, wędrówka dusz... to temat przewodni filmu „ Wędrówka” w reżyserii naszego tegorocznego absolwenta Tomasza Kiełbasy. W ostatni piątek w MOK Zawiercie odbyła się wielka impreza w VIII rocznicę istnienia zawierciańskiego DKF-u. Z tej okazji zaprezentowano dwie premiery filmowe. Jedną z nich było dzieło Tomasza Kiełbasy. Dramat powstał w czasie warsztatów filmowych organizowanych przez MOK Zawiercie pt. Jak powstaje film? czyli od pomysłu do DVD, które współfinansowane były przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Realizacja filmu była nagrodą dla laureata za najlepszy scenariusz w zawierciańskim projekcie. (Przypominamy, że scenariusz Tomka już wcześniej otrzymał zaszczytne 1 miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Scenariuszowym w Jaworznie).

Pomysł na dramat psychologiczny powstawał dłuższy czas. To historia studenta, który spotyka na swojej drodze starszą kobietę. Rozwijająca się znajomość niesie za sobą wiele zaskakujących wydarzeń. Główną rolę zagrał krakowski aktor Piotr Hudziak. Sceny do filmu kręcone były na terenie Zawiercia i Łaz.

Tomek swoją przyszłość wiąże z filmem, dostał się na katowicką filmówkę na wydział Organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój Tomka, szczerze mu kibicujemy.

Po projekcji filmu "Wędrówka” kinomaniacy, mieli okazję zobaczyć głośny film Leszka Dawida "Jesteś bogiem” o legendarnej grupie Paktofonika.