STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Marca 29 2024 06:00:47   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTY







Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KANGUR MATEMATYCZNY - DRUGIE MIEJSCE W REGIONIE, PIERWSZE MIEJSCE W POWIECIE
NAUKA

Paweł Bańka (kl.2b) zajął 2 miejsce w regionie katowickim i 1 miejsce w powiecie zawierciańskim w Kangurze Matematycznym w kategorii STUDENT z wynikiem bardzo dobrym.

Dyplom z wyróżnieniem otrzyma również Karolina Sadowska z klasy 2c, która zajęła 3 miejsce w powiecie.
Pozostałe wyniki: Izabela Malejky - 4 miejsce, Żak Martyna - 5 miejsce, Paweł Brzeziński - 7miejsce, Michał Ściślicki - 8 miejsce, Adrianna Nowak - 10 miejsce.
W kategorii JUNIOR Marcel Gomułka - 4 miejsce, Patryk Majka - 8 miejsce, Bartsz Rauk - 9 miejsce w powiecie.

GRATULACJE!

15 marca 2012, już kolejny raz, uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym, „Kangur Matematyczny”.

W Polsce Konkurs ten organizuje Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych a patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W tym roku w Polsce do konkursu przystąpiło ponad 264 tys. uczestników.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Koordynatorem konkursu W ILO jest nauczycielka matematyki - pani Marzena Kołton.