STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 26 2020 19:14:40   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KLASY TRZECIE - POŻEGNANIE
INNE

Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy...

Pożegnaliśmy dzisiaj (27.04.2012) w MOKu trzecie klasy. Co roku jest to wielkie wydarzenie dla całej społeczności Żeromskiego. Szczególnie w tym dniu odczuwamy wielką wzajemną więź, a jednocześnie uświadamiamy sobie nieuchronny upływ czasu.

Klasy: IIa i IIc przygotowały wspaniałe pożegnanie, wręcz "stanęły na głowie", by nasi absolwenci na długo zapamiętali ten dzień.

Było wszystko co niezbędne, by godnie pożegnać trzecioklasistów: przemówienia, nagrody, pochwały, życzenia, nominacje, występy artystów i świetnie reagująca widownia. Kto był ten wie.

Ania Czerska i Agata Cieśla nakręciły film, a w nim ciekawe ujęcia i kadrowanie, niezwykłe detale - to robiło wrażenie... na pewno robiło, bo chusteczki poszły w ruch. Potem też były potrzebne, choć część artystyczna bawiła wszystkich, a energetyczne piosenki zachęcały do tańca.

Liczymy na to, iż niebawem otrzymamy przynajmniej dwie relacje z pożegnania - jedną "zza kulisów" i drugą z "widowni".

aDM

P.S. Pieczę nad artystami I LO podczas przygotowań i występów pełniły wychowawczynie klas 2a i 2c - pani Grażyna Zawała i pani Marta Skrzypiciel.

Zapraszamy do galerii - zdjęcia pani Kariny Surowiec


Zapraszamy do galerii - zdjęcia Wiktora Sarnika


Zapraszamy na film - autorki: Anna Czerska, Agata Cieśla______________________________________________________________________________________________
Relacja zza kulisów

Najgorzej jest zacząć. Nie oszukujmy się, było ciężko. Kiedy usłyszeliśmy, że zostaliśmy wytypowani do stworzenia akademii dla maturzystów, zadawaliśmy sobie jedno pytanie: dlaczego akurat my? Nasze zadanie było trudne, nie tylko dlatego, że występ na prawdziwej scenie to nie żarty, ale też dlatego że w zeszłym roku poprzeczka została ustawiona bardzo, bardzo wysoko. Pomysł Gali Jabłek Stefana tak bardzo utkwił nam w pamięci i był tak udany, że nie pozostawało nam nic innego jak podążyć Waszymi śladami i kontynuować tę ideę. Chcielibyśmy nagrodzić Was wszystkich, ale niestety nie było to możliwe.

Próby mieliśmy aż... dwie i były pełne spontanicznych wybuchów kreatywności (uwierzcie, że nigdy nie usłyszycie lepszego wykonania "Bohemian Rapsody" niż to, które miało miejsce we wtorek 17 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury), niespodziewanych metamorfoz i objawień artystycznych. Świetnie się przy tym bawiliśmy i już po wszystkim zadawaliśmy sobie zupełnie inne pytanie: dlaczego już nigdy nie będziemy mieli szansy tego powtórzyć?

Jak było za kulisami? Cudownie, bo scena z tej drugiej strony jest naprawdę fantastyczna. Skrzypienie desek pod stopami, mikrofony, ciężkie kurtyny i mnóstwo starych, zakurzonych przedmiotów - to wszystko tworzy tę wyjątkową atmosferę. Łatwo się do tego przyzwyczaić i potem ciężko wrócić do szarej rzeczywistości bez blasku reflektorów.:)

Przygotowaniom towarzyszyło dziwne uczucie smutku - naprawdę trudno było nam się z Wami pożegnać! A włożyliśmy w to pożegnanie całe nasze serca. Mamy nadzieję, że choć trochę było to widać. Dziękujemy Wam za wszystko.

Do zobaczenia!

ACAC w imieniu całej II A i IIC