STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Lipiec 07 2020 08:34:08   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
X MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY O PODATKACH
NAUKA

Miło nam poinformować, że Magdalena Pomietło zdobyła tytuł finalisty Drugiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach (X miejsce w Polsce).

Gratulacje!!!

W Katowicach w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (13.04.2012) rywalizowali ze sobą laureaci regionalnych finałów konkursu, które odbyły się w marcu i kwietniu w siedmiu Oddziałach Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

W pierwszym etapie konkursu wystartowało 855 uczniów ze 155 szkół ponadgimnazjalnych z województw: lubelskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Drugi etap zmagań wojewódzkich wyłonił kilkudziesięciu uczniów, którzy spotkali się w finale - III etap.

Finał ogólnopolski składał się z zadań testowych, a w drugiej części należało odpowiedzieć na trzy pytania zdawane przez przedstawicieli jury.

Z rozmowy przeprowadzonej z naszą finalistką wynika, iż dobre przygotowanie się do konkursu polega na zgłębianiu fachowej literatury dotyczącej systemu podatkowego oraz dokładnym poznaniu ustaw dotyczących w/w tematu. Magda po raz pierwszy startowała w konkursie wiedzy o podatkach, dlatego też dziesiąte miejsce w kraju jest dużym wyróżnieniem i zachętą do powtórnego startu w przyszłym roku.

Opiekę nad uczennicą - od pierwszego do ostatniego etapu konkursu - sprawowała prof. Ewa Warzyńska.

aDM