STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 03 2020 12:59:38   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
V MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "Z ENERGETYKĄ W PRZYSZŁOŚĆ"
NAUKA

30 marca odbyło się w Sosnowcu w IV LO im. Stanisława Staszica wręczanie nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu „Z energetyką w przyszłość”.

My, mam tu namyśli mnie i oraz Sergiusza Urbańczyka (I c), mieliśmy przyjemność reprezentować I LO. Dwa dni wcześniej rozegrana została finałowa batalia między 10-cioma ekipami z całej Polski. Po chwilach stresu, zwątpienia i niepewności, ostatecznie przypadła nam 5 lokata. Jest to pozycja nad wyraz cenna, zważając że w konkursie udział brało przeszło 186 prezentacji.

Celem konkursu było przybliżenie społeczeństwu zagadnień związanych z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii np. elektrownia atomowa, fuzja termojądrowa.

Nasza prezentacja dotyczyła właśnie fuzji termojądrowej, w której omówiliśmy zasadę jej działania oraz możliwość wykorzystania jako źródło energii. Honorowy patronat nad konkursem sprawował prof. Jerzy Buzek, który w dniu wręczania nagród miał wykład na temat odnawialnych źródeł energii.

Uczestnictwo w konkursie dało nam możliwość porównania naszych umiejętności z umiejętnościami rówieśników z innych szkół średnich.

Mateusz Stolecki

Zapraszamy do galerii

__________________________________________________________________________________________________

Uzupełnienie

Gratulujemy finalistom - Mateuszowi Stoleckiemu i Sergiuszowi Urbańczykowi. Życzymy dalszych sukcesów w tak trudnej dziedzinie wiedzy jaką jest FIZYKA.
Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała nauczycielka fizyki I LO prof. Elżbieta Bigajczyk.

aDM