STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2020 10:37:47   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DZIEŃ KOBIET vel DZIEŃ DZIEWCZYNY
INNE

Kwiatek z okazji...
Sympatycznych gestów nigdy dosyć. I tak było dzisiaj. Nasz korespondent i fotograf Wiktor S. obiecał przysłać w najbliższym czasie "słów kilka" na temat dzisiejszego święta. Czekamy.
aDM

Nie musieliśmy długo czekać. Oto "słów kilka":

Dla nikogo nie jest żadną tajemnicą, że w Dniu Kobiet najlepiej bawią się mężczyźni… Dlaczego? – odpowiedź prozaicznie prosta – mają oni dobrą okazję do świętowania, korzystają z chwili i bawią się przednio razem z płcią piękną. Owszem, kupują kwiaty, ale niekoniecznie b u k i e t y. Zapraszają na n i e z w y k ł e randki, które stają się zwyczajne – w kinie czy ulubionej kawiarni. Ale i to jest piękne, bo przecież liczy się pamięć i dobre chęci, a nie wielkie gesty (w stylu drogiego flakonu perfum czy biżuterii nie na każdą kieszeń). I nieistotnym w tym momencie wydaje się fakt, iż niektórzy uważają obchody tego Dnia za przeżytek tzw. okresu komunizmu (z rajstopami uniwersalnymi, paczką kawy i czerwonymi goździkami w tle) czy też podnoszą obyczaj do rangi święta o międzynarodowym wymiarze. Ważne, że pamiętamy, ulegamy nastrojowi i okazujemy sobie odrobinę serdeczności, wrażliwości i życzliwości.

Ten „zwyczaj” dotyczy również (a raczej: ,,na szczęście”) naszej szkoły. Dziś od pierwszej do ostatniej przerwy można było zobaczyć biegających nerwowo chłopaków z różą (tulipanem) i czekoladkami w rękach oraz rozpromienione i uśmiechnięte twarze naszych koleżanek, które przecież tak lubią być obdarowywane i doceniane. Na niektórych jednak dziewczęcych buziach malowało się zażenowanie czy nawet smutek… A może ktoś o nich zapomniał ?!? Najciekawszym, niekoniecznie najbardziej trafionym, ale niewątpliwie najzabawniejszym prezentem okazały się kielnie murarskie, podarowane dziewczętom z klasy I – czyżby to miała być jakaś aluzja? (...)

PANOWIE, a może poprawimy się i za rok obdarujemy nasze damy bukietami z „niezwykłych” róż, bo przecież: ,,Najlepiej widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”…

Wiktor S.Zapraszamy do galerii