STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 26 2020 20:40:21   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DRUGA NOC FILMOWA
INNE
DRUGA NOC FILMOWA „ŻEROMFILM 2012”


Serdecznie zapraszamy na drugą noc filmową. 27 stycznia 2012 r. o godzinie 18.00 „przeniesiemy się” do PRL-u. Repertuar będzie obejmował zarówno filmy pochodzące z tamtego okresu jak i współczesne obrazy pokazujące rzeczywistość, która choć nie jest nam wcale zbyt odległa, wydaje się dziś być surrealistyczna. Zobaczymy dzieła poruszające ważne problemy i ukazujące ludzkie losy zaplątane w totalitarny system; bohaterów, którzy zadają sobie uniwersalne pytania o moralność i sens istnienia; komedie wyśmiewające absurdy tamtej rzeczywistości oraz historie miłosne rozgrywające się w okresie, który pozornie nie sprzyjał romantyczności.

Gorąco apelujemy o włączenie się do zabawy. Podczas nocy filmowej będziemy mieli okazję obejrzeć mini-wystawę pamiątek z PRL-u. Zachęcamy, aby każdy uczestnik poszukał u siebie w domu rzeczy codziennego użytku z tamtych czasów. W przerwach pomiędzy filmami posłuchamy piosenek, które zyskały miano kultowych. Żeby całkowicie wczuć się w klimat dajmy się ponieść zabawie i przebierzmy się w ubrania charakterystyczne dla socrealistycznej epoki!

Bilety, w cenie 5 zł, będą sprzedawane po okazaniu zgody rodzica (pobierz) od najbliższego poniedziałku przez uczennice klasy IIIB – Kasię Sierkę i Darię Skipirzepę i IIA – Anię Czerską i Agatę Cieślę.

Serdecznie zapraszamy,
Organizatorzy.