STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2020 11:34:59   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTY







Nawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NIETYPOWE JASEŁKA "ŻEROMIAKÓW"
INNE

Uczniowie klasy IIB, IIF, IIIB wzięli udział w Jasełkach zorganizowanych dla dzieci z Ośrodka Usług Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu oraz Ośrodka z Gołuchowic.

Grupa teatralna liczyła ponad 15 osób, a opiekę merytoryczną objęła nad nami prof. Katarzyna Zemła. Kiedy rozpoczęły się próby, nie spodziewaliśmy się, że będzie tak wesoło. Oprócz nauki tekstu, gry, mimiki, ruchu scenicznego, nasze koleżanki, mamy tu na myśli Maryję - wykazały się talentem kabaretowym.

Dopięliśmy sztukę teatralną na ostatni guzik i w pełnej gotowości 16 grudnia udaliśmy się szaloną gromadką (bo jak inaczej wyjaśnić przebrane anioły, pastuszków i inne postacie w pełnym umundurowaniu przemierzające ulice miasta) do Ośrodka w Zawierciu, gdzie mieliśmy przyjemność wystąpić przed najmłodszymi, a także naszymi rówieśnikami i zaprezentować krotką scenkę ukazującą narodziny Jezusa.

Mimo ogromnego stresu wszystko poszło dobrze i już po chwili pomagaliśmy Mikołajowi wręczać prezenty. Obdarowywani musieli udowodnić , że oczywiście cały rok byli grzeczni i zasługują na prezent. Nie obyło się bez śpiewów, wierszyków a nawet liczenia. Po rozdaniu podarków bawiliśmy się w starą jak świat zabawę , którą dobrze pamiętam jeszcze z najmłodszych lat . Stary niedźwiedź mocno śpi to był strzał w dziesiątkę. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i po chwili musieliśmy wracać do domów.

Całe szczęście 20 grudnia mogliśmy to powtórzyć. Do naszej szkoły przyjechały dzieci z Ośrodka w Gołuchowicach. Stres nie był ani trochę mniejszy, na szczęście widownia przyjęła nas bardzo ciepło śpiewając z nami kolędy. Po części artystycznej przyszedł czas na paczki. Tutaj znów dzieci pokazały swoje umiejętności licząc, recytując wierszyki, a także wykonując przysiady. Po otrzymaniu paczek i małym poczęstunku zaczęła się zabawa. Nie zabrakło tańców i magicznych sztuczek, jednak największą furorę zrobiła rękawiczka z pluszową biedronką, która założona na rękę zamieniała się w strasznego potwora ;).

Czas upłynął nam niestety bardzo szybko i żegnając się z dzieciakami obiecaliśmy sobie, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie i na pewno powtórzymy tą akcję ;) Teraz czas na Dzień Dziecka znowu ruszymy do boju, zdobywając cenne doświadczenia zarówno interpersonalne, jak i emocjonalne. Potrafimy już rozmawiać z 5-latkiem i 12-latkiem, z dzieckiem zdrowym i tym doświadczonym przez los. To dla nas cenna nauka psychologii zachowań. Póki co życzymy wszystkim Wesołych Świąt, otwartych serc na potrzeby drugiego człowieka i miłości, która „góry przenosi” i potrafi działać cuda, o których „nie śniło się filozofom”.

Grupa zajęć artystycznych prowadzonych przez prof. K. Zemłę.

Zapraszamy do galerii