STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 22 2020 23:24:53   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9
INNE

6.12.2011 r. - A CZY WY BYLIŚCIE GRZECZNI W TYM ROKU? Usłyszeliśmy gromkie TAAAK w szkole podstawowej nr 9 w Zawierciu.

Długo oczekiwany dzień nadszedł - nikomu nie trzeba mówić, że chodzi tu o nic innego jak o MIKOŁAJKI! Prezenty, podarki, paczuszki, ciepły uśmiech, szczęście i radość. Wzajemne ciepło i serdeczne relacje. Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły w składzie: Kacper Wyderka, Klaudia Szycowska, Paula Stępień, Gabriela Welon i Milena Wawrzyńczak, pod opieką prof. Katarzyny Zemły udali się do małych milusińskich z tajemniczą misją. Już od godziny 8.45 panowała podniosła atmosfera, jednak małe usterki również miały miejsce.

Problem pierwszy: Mikołaj był za chudy, i chwilę to potrwało żeby przytył w ciągu 10 min ok 50kg :D jednak nieustraszona ekipa poradziła sobie z problemem bez żadnych przeszkód, a Święty wyglądał jak oryginał. Jego towarzyszki- śnieżynki również nie pozostawały w tyle. Pięknie wymalowane dziewczęta z gitarami w dłoni i w czapeczkach mikołajkowych tylko wzniecały emocje.

I on - wielki wór z prezentami! Biedny Mikołaj... - musiał się tyle namęczyć żeby wtargać go tak wysoko... bo, aż na pierwsze piętro ;
)
UDAŁO SIĘ! jesteśmy już w klasie, czekamy na nasze pociechy. Cisza...głośniej... są! Wchodzą, troszeczkę niepewnie, ale z ogromnym zachwytem i najważniejsze z uśmiechami na twarzy! Zasiadają w swoich ławeczkach i przyglądają się tej najważniejszej osobie w tym dniu ;) Kacper świetnie sprawdził się w roli jaką dostał, opowiedział historie Świętego Mikołaja, w cudowny sposób naśladował go słowami „cho chooo”. Zadawał dzieciom pytania, zajmował je miłą rozmową. A gdy zadał to najważniejsze pytanie: czy były grzeczne w tym roku? Jaka była odpowiedz, chyba nie muszę pisać. ;)

Kolejna część wyprawy to wspólne kolędowanie i śpiewnie piosenek. Dzieci wspaniale przygotowane przez wychowawczynie zaśpiewały wesoły utwór Mikołajowi. Z chęcią uczestniczyły w zabawach przy muzyce. Śnieżynki zorganizowały „pociąg” i wraz z małymi „wagonikami” wybiegły w pędzącym pociągu na korytarz. Chyba cała szkoła słyszała jak klasa 1a gości Mikołaja! Po powrocie do sali, należało uwiecznić tę beztroską chwilę – nasza pani profesor świetnie spisała się jako profesjonalny fotograf, a maluchy z chęcią pozowały przed obiektywem.

Kończącym etapem - ale chyba najważniejszym - było rozdanie prezentów! Dzieci z niecierpliwością czekały, aż Mikołaj wyczyta ich imię i nazwisko. Wówczas w ekspresowym tempie każde z nich już siedziało mu na kolanach ;) Mikołaj pamiętał o wszystkich, dlatego też wychowawczyni klasy 1a również dostała mały podarunek ;) Po obejrzeniu prac plastycznych dzieciaki pożegnały Mikołaja i Śnieżynki.

Wizyta niestety dobiegła końca, jednakże cudownie było popatrzeć na szczęście innych, a w szczególności, że było to szczęście dziecka! Miejmy nadzieję, że zapał nas nie opuści i w przyszłym roku powtórzymy naszą misję!
No, więc podarki już rozdane, nic tylko być grzecznym przez cały kolejny rok!

Śnieżynka w kucykach – Milena W ;)

Zapraszamy do galerii