STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 22 2020 23:19:02   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DZIEŃ KAWY 2011
INNE

Słodki mikołajkowy akcent czyli Dzień Kawy 2011!

„Taniec z gwiazdami” miał swoją 13 edycję, my mieliśmy 8 już edycję (niech to zabrzmi medialnie!) DNIA KAWY. Serniki, karpatki, jabłeczniki, babeczki, rodzynowce, makowce, uff…, mufinki, bajaderki, tiramisu, cytrynowiec, murzynek, chałwowiec, budyniowiec i tak bez końca…

Gdyby nie kawa (podawana na 365 sposobów), ciężko byłoby przeżyć taką porcję słodkich wrażeń. Bomby kaloryczne zapijaliśmy bombami kofeinowymi, ogłuszając się bombą decybelową (rytmy włosko-kawiarniane, w dowolnej interpretacji kolegów z klasy IIIC).

Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przygotowały imponujące wypieki, których pozazdrościłaby nam niejedna zawierciańska kawiarenka. Dziewczyny wykazały się niemałym talentem barmańskim, wyczarowując pyszne kawy. Uczniowie jak zwykle nas nie zawiedli i wykupili cały asortyment naszej kawiarenki Steffcoffe.

Udało się zabrać około 1030 złotych. (POBILIŚMY REKORD Z ZESZŁEGO ROKU!) Cieszymy się bardzo, bo całość dochodu przeznaczamy, jak co roku, na zakup świątecznych paczek dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Gołuchowicach i podopiecznych Domu Dziecka w Górze Włodowskiej.

„Kawa jest jak diabeł czarna, jak piekło gorąca, jak miłość słodka.” - twierdził Charles Maurice de Talleyrand-Périgord. I trudno mu odmówić racji… Do zobaczenia za rok, kiedy znów zamienimy kawę na porcję miłości dla potrzebujących…

PS. Ogłoszenie! Nadal zbieramy rzeczy potrzebne dla naszych podopiecznych. Potrzebne jest dosłownie wszystko – środki czystości, dezodoranty, żele, mydła, ubrania, maskotki, materiały piśmiennicze, ręczniki i co tylko przyjdzie Wam do głowy. Zbiorka potrwa jeszcze 2 tygodnie. Prosimy przynosić rzeczy do sali 75 (do pani prof. Małgorzaty Zrebny)
Dziękujemy.

M.Z.

Zapraszamy do galerii