STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Lipiec 07 2020 09:09:28   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KONKURS JUVENES TRANSLATORES
NAUKA

W naszej szkole odbyły się (03.11.2011) eliminacje do międzynarodowego konkursu JUVENES TRANSLATORES organizowanego przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej.

Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć dwa krótkie teksty z języka angielskiego na język polski. Osoby, które najlepiej wypadną w eliminacjach, reprezentować będą naszą szkołę w konkursie JUVENES TRANSLATORES.

Konkurs ma bardzo szeroki zasięg - uczestniczą w nim uczniowie wszystkich krajów UE.

Z każdego kraju w konkursie może wziąć udział tylko tyle szkół, ilu europarlamentarzystów reprezentuje dany kraj. W Polsce o zwycięstwo walczy więc 51 wylosowanych szkół. Każda z nich może wystawić maksymalnie 5 uczniów.

W eliminacjach szkolnych I LO startowało 16 uczniów klas drugich - konkurs kierowany jest tylko do osób urodzonych w 1994 roku.

24 października 2011 odbędzie się konkurs JUVENES TRANSLATORES jednocześnie we wszystkich wylosowanych szkołach, a prace uczniów (tłumaczenia) jeszcze tego samego dnia zostaną przesłane do Brukseli. Tematem przewodnim tegorocznych tłumaczeń będzie 'wolontariat'.

Laureaci ze wszystkich krajów UE otrzymają zaproszenie na uroczystość wręczenia nagród do Brukseli. Nagrody wręczy im unijny komisarz ds. wielojęzyczności. Warto więc powalczyć o tytuł najlepszego tłumacza (dodajmy siedemnastoletniego tłumacza) w Polsce.

Osobą odpowiedzialną za eliminacje szkolne oraz przeprowadzenie konkursu w naszej szkole jest nauczycielka języka angielskiego prof. Aneta Gawron.

Więcej informacji na temat konkursu znajdziesz tutaj

Zapraszamy do galerii


aDM