STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 03 2021 11:48:30   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
BRUKSELA, LONDYN, PARYŻ :)
WYJAZDY


Sobota 4 czerwca 2011 rok godzina 16.30 – parking szkolny, a na nim 43 uczestników spragnionych wielkiej przygody;) Wyruszamy na podbój europejskich stolic: Brukseli, Londynu i Paryża;) Pomysłodawcą i kierownikiem całego zamieszania jest pani profesor Jolanta Cholewka, do pomocy służą :) profesorki: Katarzyna Kaptur, Aleksandra Stolecka, Agnieszka Łączkowska oraz Maja Janus. Podróż przebiega w radosnej i pełnej podniecenia atmosferze – czy zdołamy obejrzeć wszystko co najciekawsze, najbardziej oryginalne i najsławniejsze dla tych miast, przecież mamy na to zaledwie sześć dni?

Pierwszy dzień zwiedzania;) Parkujemy w Brukseli, zmęczeni po nocy spędzonej w autokarze, ale szczęśliwi, że rozpoczyna się przygoda, udajemy się z wizytą pod słynne Atomizm-model przedstawiający powiększoną 165 mld razy cząsteczkę żelaza, potem przejazd pod Budynki Administracji Europejskiej - niezwykły pod względem architektonicznym Berlaymont, siedzibę Komisji Europejskiej zwanej też ze względu na rozmiary Belraymonster oraz PARLAMENT EUROPEJSKI. Robimy sobie kilka obowiązkowych zdjęć przy rzeźbie euro, na szczęście aby się kasa nas zawsze „trzymała”( w dalszej części wycieczki jeszcze wielokrotnie będziemy głaskać, dotykać, skakać, rzucać - w celu pozyskania: szczęścia w miłości, dostania się do nieba, powrotu w miejsca, które zwiedzaliśmy itd.,itd.,)Następnie spacer po "Najpiękniejszym Placu Świata" - Grand Place z jego cudownymi kamieniczkami, bogato zdobionymi siedzibami Cechów, Ratuszem i Pałacem Królewskim, spacer do Maaneken Pis - symbolu miasta, figurki przedstawiającej siusiającego chłopczyka, zakupy najsłynniejszej czekolady, zwiedzanie Katedry Św. Michała i …upragniony odpoczynek w hotelu formuły1, w malowniczym miasteczku francuskim Calleux.

Drugi i trzeci dzień zwiedzania;) Śniadanko „w stylu francuskim”, czyli chrupiące bagietki;), następnie przeprawiamy się na Wyspy Brytyjskie słynnym eurotunelem i rozpoczynamy zwiedzanie Londynu. Poruszamy się metrem i pieszo, pokonujemy dziesiątki kilometrów. Odwiedzamy doki do Tower Bridge i Tower of London, British Museum, gdzie znajduję się jedna z najbogatszych kolekcji muzealnych na świecie, m.in. wspaniała kolekcja Egipska i Dalekowschodnia. Spacerujemy po ruchliwym Picadilly Cirrcus ze słynną fontanną Erosa, podziwiamy oficjalną siedzibę rodziny królewskiej w stolicy - Buckingham Palace, oglądamy Łuk Wellingtona - monument upamiętniający zwycięzcę spod Waterloo, przechodzimy przez Hyde Park, odwiedzamy GREENWICH, gdzie znajduję się południk „0”.
Zwiedzamy kolekcje jednych z najważniejszych muzeów w stolicy: Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Techniki, następnie spacer pod budynki Parlamentu ze słynną Wieżą Zegarową i Big Benem, przechodzimy Whitehall do 10 Downing Street - pilnie strzeżonej oficjalnej siedziby Premiera. Ustawiamy się w dośc pokaźnej kolejce do słynnego Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds i tam przeżywamy szaloną przygodę;) Tunel strachu, przejazd kolejką i oczywiście spotkanie z wielkimi tego świata- wyniki sesji zdjęciowych można oglądać w galerii;)! Namawiamy również pana przewodnika na nieprzewidziany programem punkt wycieczki, a mianowicie godzinne (zaledwie) odwiedziny w Primarku :(

Czwarty i piąty dzień zwiedzania;) Przeprawiamy się eurotunelem do Paryża, który nas absolutnie zachwycił, na pewno kiedyś tam wrócimy :) Oglądamy to romantyczne miasto, poruszając się pieszo i metrem, znowu pokonujemy dziesiątki kilometrów, ale nie marudzimy, nie ma na to czasu, zachwycamy się szczególnym klimatem tej stolicy. Zwiedzamy: paryskie Centrum Kultury Pompidou, wspaniały budynek ratuszowy, paryski Hotel de Ville, najsłynniejszą chyba na świecie, rozsławioną przez Victora Hugo, Katedrę Notre Dame de Paris, kolekcje jednego z najbogatszych muzeów na świecie Luwru, spacerujemy królewskimi ogrodami Tuilleries do Placu Concorde, na którym w czasach Wielkiego Terroru niepodzielnie królowała gilotyna, wędrujemy najsłynniejszą aleją świata - Polami Elizejskimi do Łuku Triumfalnego upamiętniającego sukcesy napoleońskiej Wielkiej Armii, odwiedzamy okolice Montmartre, Bazylikę Sacre-Coeur, Plac du Tertre, słynny kabaret Moulin Rouge i Plac Pigalle, Plac Vendome, przy którym mieści się hotel Ritz oraz ostatnie mieszkanie Fryderyka Chopina w Paryżu, spacerujemy do fantastycznej Opery Garnier, o której Wokulski w „Lalce” miał powiedzieć, że „więcej tutaj zdobień i złoceń, niż w całej Warszawie”, zwiedzamy Muzeum Perfum i Perfumerii Fragonard, w którym możemy zakupić prawdziwe francuskie perfumy, przejeżdżamy metrem na lewy brzeg Sekwany do Kościoła Les Invalides - miejsca pochówku, sprowadzonych z wyspy Św. Heleny, zwłok „Boga Wojny”, Imperatora Napoleona I Bonaparte, płyniemy po Sekwanie statkiem i wreszcie wjeżdżamy na prawdziwe cudo konstrukcyjne i architektoniczne - wieżę Eiffela. W tym dniu jedna z uczestniczek – Monika ma urodziny, jej koleżanki wymyśliły genialny prezent- na umówione hasło zbieramy się wszyscy i odśpiewujemy siarczyste sto lat, dołączają się do nas inni zwiedzający, Monia ma łzy w oczach, chyba nigdy nie zapomni swoich siedemnastych urodzin :) ! Wycieczka była bardzo intensywna i wyczerpująca, ale to naprawdę niewielkie poświęcenie, w zamian za to co zobaczyliśmy i przeżyliśmy. Dziękujemy pani profesor i… chcemy jeszcze :)

RO

Zapraszamy do galerii