STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 07 2022 13:41:50   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
TYDZIEŃ EUROPEJSKI
COMENIUS

Klasy: 1a, 1b, 1e, 1f, 2a, 2c, 2d przygotowały prezentacje dotyczące siedmiu krajów, które uczestniczą wraz z nami w projekcie Comenius. Zadanie wyglądało na pozór prosto: "Wybierz kilka informacji, ciekawostek itd. na temat wylosowanego kraju - Łotwy, Litwy, Rumunii, Turcji, Grecji, Włoch lub Portugalii - i przedstaw je w taki sposób, aby zainteresować potencjalnego odbiorcę" Losowanie krajów przez poszczególne klasy odbyło się trzy tygodnie temu. W zasadzie od tego czasu rozpoczęły się przygotowania pokazów i różnego rodzaju scenek przybliżających nam w/w kraje. Wczoraj i dzisiaj (30 - 31.032011) uczniowie zaprezentowali na godzinach wychowawczych we wszystkich pierwszych i drugich klasach efekty swojej pracy. Uczniowie-widzowie oceniali indywidualnie to, co zobaczyli. W piątek (01.04) dowiemy się, która ekia poradziła sobie najlepiej z zadaniem.

Zapraszamy do galerii - zdjęcia Mileny
Zapraszamy do galerii - zdjęcia Agaty


Trzyosobowa komisja (prof. Joanna Pencak i 2 uczennice z klasy IIE) skrupulatnie przeliczyła głosy.


Najwięcej punktów uzyskala ekipa Portugalii - pierwsze miejsce (2d), na drugim miejscu uplasowała się Turcja (2a), natomiast trzecie miejsce przypadło reprezentantom Rumunii (1b).

Dziękujemy wszystkim uczniom-artystom zaangażowanym w projekt. Kilka ekip przygotowało bardzo dobre scenariusze i ciekawe rekwizyty (np. Włosi, Portugalczycy itd.) Dziękujemy również klasom, które w sympatyczny sposób włączyły się do wspólnej zabawy oraz ciepło i życzliwie przyjęły występy naszych "obcokrajowców".

aDM