STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 05 2023 12:40:25   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KONKURS O PORTUGALII
COMENIUS

Konkurs o Portugalii (20.12.2010) był adresowany do uczniów, którzy już wcześniej angażowali się w prace związane z projektem Comenius. Do testu przystąpiło dziesięciu uczniów odpowiadając na 21 pytań dotyczących historii, geografii, polityki, fauny i flory. Na dwa pytania uczniowie odpowiadali w języku angielskim.
Asia Tkaczyk i Monika Matusik wygrały konkurs i to właśnie one będą reprezentowały naszą szkołę w Portugalii w marcu 2011.
Zapytaliśmy Asię i Monikę o ich oczekiwania związane z wyjazdem. Asia:"Bardzo cieszę się z możliwości wyjazdu do Portugalii. Sądze, że będzie to ciekawe doświadczenie. Liczę, że poznam wielu ludzi, zwiedzę kraj i dowiem się sporo o innych państwach biorących udział w projekcie Comenius :)
Monika:"Za oknem obecnie -2 stopnie Celsjusza. W Portugalii natomiast około 17. Te 19 dodatkowych stopni naprawdę napawa mnie optymizmem ;-) To będzie moja pierwsza podróż samolotem i już nie mogę się doczekać uroków śródziemnomorskiego krajobrazu: łagodne pagórki, zielone winnice i te czerwone dachy! Mam nadzieję, że poznamy wielu ciekawych ludzi i wrócimy bogatsi w piękne wspomnienia. Cieszę się, że nasza szkoła daje tyle możliwości. Ten wyjazd do Portugalii to niepowtarzalna szansa, żeby zobaczyć skraj naszego kontynentu. A kto zwiedza ostatki ten piękny i gładki! Czy jakoś tak... :)