STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Styczeń 16 2021 22:19:23   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
BERMUN 2010 - GALERIA ZDJĘĆ
KONFERENCJE MUN

9 osobowa delegacja z naszej szkoły (7 uczniów oraz 2 nauczycieli) wróciła właśnie z międzynarodowej konferencji ONZ dla młodzieży „BERMUN 2010”. Żeromiacy już po raz piąty odwiedzili stolicę Niemiec po to, aby „uzdrawiać” świat. Debatując w 5 komisjach (politycznej, rozbrojenia, praw człowieka, ekonomiczno-społecznej oraz środowiska) stworzyli, razem z innymi 640 uczestnikami, rezolucje, w których zawarli rozwiązania takich problemów jak: handel bronią nuklearną oraz materiałami potrzebnymi do jej produkcji, handel zagrożonymi gatunkami zwierząt, nielegalny handel drewnem, handel organami ludzkimi, powstrzymanie terrorystów przed zakupem broni masowej zagłady, czy ekonomiczne i społeczne wsparcie dla ofiar przemytu ludzi. Nietrudno się domyślić, iż tematem głównym tegorocznego BRMUNu była walka z nielegalnym handlem w różnych jego postaciach.
Dwaj uczniowie (Mateusz Błaszkiewicz z klasy III F oraz Damian Mikoda z klasy III C) pracowali w tzw. Radzie Młodzieżowej (the Youth Assembly), będącej organem doradczym Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Tam omawiali problem przemocy w domach i szkołach, przygotowując specjalne projekty.
Młodzież I LO co roku bierze udział w symulacjach ONZ w Berlinie. To nie tylko ciężka praca nad rezolucjami, jak twierdzą, ale również możliwość zwiedzenia miasta, no i przede wszystkim – zawarcia nowych znajomości.
Sawa Hąc-Jakubik

Zapraszamy do galerii

Wkrótce ukaże się na naszej stronie relacja uczniów uczestniczących w BERMUN 210