STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 09 2022 04:28:58   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
AKCJE PCK W NASZEJ SZKOLE
INNE

W ostatnie akcje PCK w naszej szkole szczególnie zaangażowani byli uczniowie klas III. 12 października trzecioklasiści mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną na temat krwiodawstwa przygotowaną przez p. Włodzimierza Nowackiego opiekuna PCK w Zawierciu. Prezentacja przybliżyła młodzieży zasady oddawania krwi, rozwiała wiele wątpliwości dotyczących tego tematu. Na spotkaniu pełnoletni uczniowie naszej szkoły zostali też zaproszeni na akcję oddawania krwi 19 października.
W związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Głodem opiekunki szkolnego PCK panie prof. Renata Wyderka i Agnieszka Łączkowska apelowały do młodzieży o zbiórkę żywności długoterminowej, przeznaczonej tym razem w szczególności dla dzieci. Jak zwykle odzew ze strony naszej młodzieży był wspaniały. Zebraliśmy kilka paczek żywności, które zostały już rozdzielone między potrzebujących z terenu Zawiercia.
W akcji krwiodawstwa odbywającej się w naszej szkole 19 października wzięło udział 51 chętnych z naszej szkoły oraz dorosłych, którzy są honorowymi dawcami krwi. Zebrano prawie 16 l. krwi. Szczególnie licznie w akcji wzięła udział BOHATERSKA klasa IIIf Wspaniałą frekwencję przy oddawaniu krwi docenił także Starosta zawierciański pan Ryszard Mach prezes PCK, który odwiedził nas podczas akcji. Kolejna szkolna akcja PCK przewidziana jest na styczeń.

Zapraszamy do galerii