STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Styczeń 16 2021 22:54:50   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ŻERMUN 2010 - RELACJA, PIERWSZY DZIEŃ OBRAD
KONFERENCJE MUN

Nasza szkoła miała zaszczyt gościć (9-10.04) gimnazjalistów powiatu zawierciańskiego. Uczniowie ci wzięli udział w I konferencji ONZ dla młodzieży "ŻERMUN 2010" (Żermun Model United Nations Conference).
Jako delegaci 13 województw Polski gimnazjaliści obradowali w 4 komisjach: zdrowia, edukacji, gospodarczej oraz ochrony środowiska. Tworzyli rezolucje, nad którymi głosowali w drugim dniu konferencji podczas posiedzenia "Zgromadzenia Ogólnego ONZ". Omawiane na konferencji tematy dotyczyły między innymi kryzysu gospodarczego w naszym państwie, poprawy sytuacji w służbie zdrowia, bezrobocia, oraz kwestii budowy elektrowni atomowej. Uczniowie debatowali również na temat mundurków szkolnych oraz obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki. Konferencja była tylko zabawą, ale gimnazjaliści-delegaci potraktowali ją bardzo poważnie. Aktywnie brali udział w dyskusjach wypowiadając się na poszczególne tematy, wnosząc poprawki do rezolucji, a następnie głosując nad nimi.
Zarówno uczniowie I LO prowadzący obrady, jak i gimnazjaliści z niecierpliwością czekają na następną konferencję, która odbędzie się już za rok.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i serdecznie zapraszamy na "ŻERMUN 2011".
W "czytaj więcej" znajduje się obszerna relacja na temat idei samej konferencji oraz jej przebiegu. Zachęcamy również do obejrzenia fotek z pierwszego dnia obrad. Autorem zdjęć jest uczeń klasy IIe - Patryk Ney-Reroń.

Czytaj więcej ...
Zapraszamy do galerii