STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 03 2020 12:53:08   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZAWODY WOJEWÓDZKIE W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
SPORT

W dniu 22 marca 2010 roku w Naszej Hali Sportowej odbyły się Zawody Wojewódzkie w piłce siatkowej dziewcząt. W Półfinale Wojewódzkim zmierzyły się żeńskie reprezentacje: III LO z Sosnowca, Liceum Sportowego z Dąbrowy Górniczej, IX LO im. C.K.Norwida z Częstochowy oraz gospodarz - I LO im. S.Żeromskiego z Zawiercia. W wyniku losowania, które miało miejsce bezpośrednio przed zawodami w pierwszym meczu spotkały się drużyny z Dąbrowy i Sosnowca. Faworyt turnieju nie zawiódł, pokonał Dąbrowianki 2 : 0 / 25:19 ; 25:21/. W drugim meczu Żeromski/Zawiercie zmierzył się z Norwidem/Częstochowa.

Gospodynie okazały się bardzo gościnne i uległy swoim koleżankom z Norwida – 0 : 2 / 16:25 ; 16:25 /. W meczu o III miejsce Liceum Sportowe z Dąbrowy Górniczej, pokonało Żeroma 2 : 0 / 25:16 ; 25:17 /. Determinacja i wola walki całego zespołu i tym razem nie wystarczyły do pełni szczęścia.
Na sukces na szczeblu województwa w tej dyscyplinie musimy jeszcze trochę poczekać.
Finał zawierciańskiego turnieju okazał się bardzo wyrównany. Pierwszy set dla Sosnowca - / 25:23 /, w rewanżu drugi dla Częstochowy, też - / 25:23 /. Po zaciętej walce do ostatniego punktu w trzecim, decydującym secie, zwycięstwo odnotowuje na swoim koncie drużyna z Sosnowca / 15:13 /, pokonując ostatecznie Częstochowę – 2 : 1, jednocześnie wygrywając cały turniej. Na koniec należy dodać, iż w drużynach z Sosnowca i Częstochowy grało wiele dziewcząt na co dzień trenujących z II ligowymi drużynami. Dla naszych dziewcząt była to okazja zagrać w bardzo dobrze obsadzonym turnieju, do którego awansowały dzięki ciężkiej pracy na treningach i zwycięstwach w zawodach miejskich, powiatowych i rejonowych. Skład drużyny Żeroma: Katarzyna Machura, Klaudia Mirowska – kpt., Joanna Grela, Ewelina Surma, Klaudia Lebiecka, Monika Miłoch, Klaudia Kajdańska – libero, Marta Ciok, Paulina Kucharczyk, Karolina Lis, Żaneta Przybylik, Agnieszka Dziechciarz, Sylwia Kyć.
Trener - Robert Kwiecień.