STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Maj 26 2020 02:52:03   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
VIII NOC FILMOWA - ŻEROMLILM 2017
SAMORZĄD

W dniu 24 listopada 2017 r. odbyła się VIII Noc Filmowa Żeromfilm 2017 - Arcydzieła X Muzy. Uczniowie I LO mięli możliwość obejrzenia bardzo ciekawych filmów: “Amadeusz” w reżyserii M. Formana oraz “Boyhood” w reżyserii R. Linklater'a.
Film „Amadeusz” opowiada o Mozarcie, który w wieku dwudziestu sześciu lat przybywa do Wiednia. Zamierza tam prezentować swoją twórczość, jednak jego obecność drażni nadwornego kompozytora Józefa II - Antonio Salieriego. Staje się to przyczyną rywalizacji między artystami. Film był fascynujący i ukazał nam interesujące fakty na temat kompozytora z perspektywy Sallierego, który u schyłku swojego życia opowiada swojemu spowiednikowi jakie relacje łączyły go z Mozartem.
Drugi film „Boyhood” przedstawia nam dzieciństwo chłopca, który dorasta na naszych oczach i z którym może utożsamiać się każdy z nas. Pomimo tego, że chłopiec ma trudną sytuację rodzinną, to daje radę ukończyć szkołę z dobrym wynikiem i dostaje się na wymarzone studia. Film daje nadzieję i utrzymuje nas w wierze, iż mimo ciężkich chwil w życiu, które przeżywamy, możemy wyjść na prostą.
Filmy pobudziły naszą ciekawość do zgłębiania wiedzy na temat kinematografii, a w trakcie przerw mieliśmy okazję do zawarcia nowych znajomości.
Organizatorem Nocy Filmowej był Samorząd Uczniowski I LO, a opiekę nad nią sprawowała prof. Joanna Sierka.
Robert Tomasik