STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2020 10:20:52   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
X ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
INNE

W dniach 13-19 XI 2017r. odbywały się, w ponad 120 krajach świata, spotkania w ramach X Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jest to świetna okazja do promowania przedsiębiorczości wśród młodzieży. Zatem po raz kolejny zorganizowaliśmy spotkania z przedstawicielami zawierciańskiego biznesu. I tak w czwartek swoją przedsiębiorczą drogę prezentowały kobiety biznesu:
- „LMD Lucyna Miśkiewicz-Domaniewska” - doradca podatkowy,
- „Twój Słuch Karina Kopczyńska” - protetyk słuchu,
- Fundacja „Warto Żyć”, której fundatorem i prezesem jest Teresa Mucha – Popiel.
Z kolei w piątek przybyli do nas panowie reprezentujący firmy rodzinne:
- Wytwórnia wafli „Igloo” Edmund Zygmański, którego reprezentował Jakub Zygmański,
- FHU „LUK-POL” Łukasik Paweł.
Wszyscy zaproszeni goście w ciekawy i nieszablonowy sposób przedstawili nam swoje drogi do sukcesu w biznesie oraz w realizowaniu własnych marzeń. Była to świetna lekcja zwracająca uwagę naszych licealistów na konieczność dokonywania świadomych wyborów zawodowych. Najlepiej i z pewnością najciekawiej byłoby, gdyby związane one były z naszymi zainteresowaniami. Spotkania te zwróciły uwagę uczniów na konieczność ponoszenia odpowiedzialności za swoje życiowe sukcesy i jak najwcześniejsze podejmowanie trudu związanego z osobistą przedsiębiorczością.
Zaproszeni goście zaoferowali naszym uczniom pomoc przy rozwiązywaniu dylematów związanych z własną aktywnością zawodową.

Nasza szkoła skorzystała również z możliwości uczestniczenia w wykładach w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Hasłem przewodnim było „Kreatywność kluczem do sukcesu w biznesie”.
W ramach wykładu inauguracyjnego pt. ”Kreowanie pomysłów biznesowych - czyli jak założyć firmę i zarobić pierwszy milion” pan Mateusz Maik omówił m.in. techniki generowania pomysłów na założenie firmy i to, co jest związane z utrzymaniem się na rynku. Z kolei pan Sławomir Potasz, podczas szkolenia „Croftfunding – od pomysłu do biznesu” omówił narzędzia do pozyskiwania inwestorów oraz wzmacniania własnej marki za pomocą mediów społecznościowych.
Spotkania cieszyły się zainteresowaniem młodzieży, co mamy nadzieję, w niedalekiej przyszłości zaowocuje świadomym wyborem ścieżki edukacyjnej i przedsiębiorczymi działaniami przy wchodzeniu na rynek pracy.

Opiekun i organizator spotkań - Ewa Warzyńska

Galeria zdjęć