STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Wrzesień 27 2020 19:20:08   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POŻEGNANIE TRZECICH KLAS
INNE

Jak co roku impreza odbywa się w MOK-u, gdzie cała społeczność szkolna musi już niestety zacząć żegnać naszych cudownych trzecioklasistów. Zobaczymy ich jeszcze oczywiście w „te dni”, ale to już nie będzie to samo. Tak, tak, ich widoku będzie nam bardzo brakowało, bo…jakże piękne panie i przystojni panowie byli w tych ostatnich klasach… Sentymenty na bok, a słów kilka o samym zakończeniu. Trochę szumu, hałasu. Zajmujemy miejsca na jakże wygodnych fotelach, spoglądając, czy widać coś zza kulis. Ciekawość, co to będzie. Szczególnie zainteresowani są pierwszoklasiści, którzy w takiej imprezie jeszcze nie uczestniczyli.

Gasną światła. Jeden reflektor skierowany na środek sceny, gdzie stoi już nasz wspaniały Dyrektor- Lech Młodziński. Kilka mądrych słów, parę wskazówek na przyszłość, podziękowania. Podziękowania dla maturzystów ( i nie tylko) za to, co osiągnęli, zdobyli i zrobili dla szkoły. Podziękowania za to, że dzięki nim jest jeszcze lepiej, jeszcze ciekawiej (a jednak to możliwe!), jeszcze fajniej niż było do tej pory. Przychodzi pora na wyczytanie osób najlepszych i w nauce i w sporcie. Długa lista nazwisk, odbiór nagród, uśmiech na twarzach, zadowolenie z siebie i duma, że udało się osiągnąć tak wiele. I słusznie, bo rocznikowi dziewięćdziesiątemu udało się zapisać w historii naszej szkoły jako wielkim talentom. O tym nikogo chyba nie trzeba przekonywać: intelektualiści (wiele konkursów przedmiotowych itp.), artyści (You Can Dance, który wszyscy przecież doskonale znamy) i tak można by wymieniać w nieskończoność.

Kilka minut później, jak to na taką okazję przystało, zaczyna się część artystyczna. Genialny scenariusz, rewelacyjni aktorzy! Cała sala niemalże płacze ze śmiechu, widząc naszych kolegów z drugich klas doskonale wcielających się w niektórych profesorów. Zerkamy na nauczycieli i nawet "Ten-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać i któremu pewnie spóźniła się taksówka" lekko się uśmiecha, widząc siebie (w nieco młodszej wersji) na scenie. Potem chwila dobrej muzyki, bo na scenę wchodzi zespół Kryzys. Chłopcy wykonują kilka znanych piosenek i tak powoli dobiega końca ostatni dzień w szkole rocznika 2006-2009.

Szkołę kończy się tylko raz. Dlatego pożegnanie maturzystów musi być wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Niebanalne i niepowtarzalne. Dokładnie takie jak u nas - w Żeromskim.

Karolina

Zapraszamy do galerii