STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2020 11:36:55   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FILMOWYM DLA NASZEGO FILMU!!!
INNE

Z przyjemnością i nieskrywaną dumą informujemy, że nasz film zrealizowany wiosną 2016 roku pt. “Lekcja polskiego” został laureatem oraz zwycięzcą X Jubileuszowego Konkursu Filmowego “Wylęgarnia” organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Jaworznie. Honorowymi patronami tego konkursu jest Minister Edukacji Narodowej oraz Prezydent Miasta Jaworzna. Konkurs skierowany jest do licealistów i gimnazjalistów. Nasza produkcja została nagrodzona w kategorii film fabularny, a konkursowe jury złożone m.in z pracowników Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach szczególnie doceniło pomysł na film, zdjęcia, montaż oraz piosenkę finałową. Przypomnijmy, że nasz fabularny, krótkometrażowy film został opary na motywach powieści Witolda Gombrowicza “Ferdydurke”. Był to projekt w który udało nam się zaangażować nie tylko naszych uczniów i absolwentów, ale również gimnazjalistów naszego powiatu. Część z nich jest obecnie uczniami I LO. Zdjęcia odbyły się podczas ubiegłorocznego Dnia Otwartych Dni naszej szkoły. Scenariusz i reżyseria to dzieło prof. Joanny Sierki oraz Mai Janus, zdjęciami i montażem zajął się nasz absolwent Mateusz Kot, a piosenkę finałową skomponował i wykonał ubiegłoroczny absolwent Karol Wolszakiewicz.
W piątek 31 marca 2017 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w gali finałowej konkursu, która odbyła się w Teatrze Sztuk w Jaworznie. Podczas tej uroczystości jej uczestnicy obejrzeli m.in fragment filmu “Lekcja polskiego” oraz odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Warto dodać, że zebraliśmy od organizatorów wiele komplementów i słów uznania.
Film w całości można obejrzeć tutaj: Link
Piosenkę finałową można obejrzeć tutaj: Link
W filmie wystąpili:Karol Wolszakiewicz, Agnieszka Mirończuk, Krystian Smoleń, Andrzej Szota, Mariusz Goc, Marcel Maj, Szymon Wojtaszczyk, Szymon Śliwa, Maciej Dusza, Dominik Grabowski oraz gimnazjaliści
Skład ekipy produkcyjnej; Mateusz Kot, Bartek Kuras, Mateusz Grabowski. Magdalena Baryłka, Piotr Grzesiak, Julia Wyderka, Anna Gała, Anna Serwa, Anna Oukal, Marta Ludwik, Patrycja Syrek, Aleksandra Miśta, Blana Bajan, Oliwia Janowska, Klaudia Szczęśniak, Julia Ćwiklińska, Emilia Wyderka, Renata Kowalczyk – Wyderka, Izabela Cichecka, Karolina Wiankowska, Magdalena Fortunka, Paulina Ciszewska, Dominika Fijałkowska, Kinga Pabian, Karolina Kucharska, Ewelina Wójcik, Rafał Kowalczyk, Daniel Drabek, Karolina Śliwecka, Małgorzata Wilk.
Więcej na temat konkursu można dowiedzieć się tutaj: Link

GALERIA ZDJĘĆ


Wasz AS