STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 09 2022 04:08:34   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Żermun 2017 - dzień drugi
KONFERENCJE MUN

Dzisiaj zakończyły się dwudniowe obrady ONZ. Gościliśmy 100 gości z 11 szkół gimnazjalnych. Każda szkoła reprezentowała inny kraj, a „delegaci”, jak co roku, debatowali w pięciu komisjach: politycznej, praw człowieka, rozbrojenia, ochrony środowiska oraz w komisji specjalnej. W czasie konferencji uczniowie mieli doskonałą okazję, aby poznać się lepiej i porozmawiać w języku angielskim na ważne tematy społeczne i polityczne. W tym roku tematem ogólnym była poprawa stanu służby zdrowia na świecie. Uczniowie poruszali między innymi takie zagadnienia jak: rola organizacji humanitarnych na obszarach dotkniętych konfliktami zbrojnymi, promowanie dążenia kobiet do utrzymania zdrowia, walka z zagrożeniem chorobami zakaźnymi oraz obniżenie wskaźnika śmiertelności wśród dzieci. W komisji specjalnej utworzono specjalne projekty mające na celu wyeliminowanie przemocy domowej z naszej społeczności lokalnej. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji konferencji były: Pani doktor Dagmara Makowska-Mainka – kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego Szpitala Powiatowego w Zawierciu oraz Pani Halina Bulska-Sobusik – psycholog, pełnomocnik Prezydenta Miasta Zawiercie ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii. Panie wygłosiły prelekcje i odpowiedziały na liczne pytania naszych gości. Gimnazjaliści obejrzeli również prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów I LO.
Honorowy patronat nad konferencja objęli: Dyrektor Delegatury w Sosnowcu (Kuratorium Oświaty w Katowicach), Prezydent Miasta Zawiercie oraz Starosta Zawierciański.
Wszystko co dobre, niestety szybko się kończy, ale wspomnienia pozostaną z nami na długo. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny „Żermun” będzie równie udany
Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły zaangażowanym w przygotowanie konferencji oraz sponsorom, bez których nie miałaby ona tak wspaniałej oprawy.

Sawa Hąc-Jakubik

GALERIA