STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 26 2020 20:36:24   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
RELACJA Z DNIA OTWARTYCH DRZWI
INNE


Dzisiaj (18.04) gościliśmy w murach naszej szkoły gimnazjalistów, którzy mogli bez problemów obejrzeć sale lekcyjne, pracownie, bibliotekę, halę sportową itd. Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym powitaniem gimnazjalistów przez dyrektora szkoły, dr Lecha Młodzińskiego. Ważnym punktem programu DNIA OTWARTYCH DRZWI było przedstawienie przez prof. Krystiana Łojewskiego nowych zasad dotyczących rekrutacji i naboru elektronicznego.

D.M.

Dzień Otwartych Drzwi w I LO w Zawierciu - relacja Karoliny.

Pierwszy krok. Duże oczy. Ciekawość. Ciekawość, jak tu jest, co się będzie działo, czy będzie tak jak w innych liceach, w których (jeszcze) gimnazjaliści mieli okazję być? Kilkunastu wspaniałych powitało ich z szerokim uśmiechem na twarzach i od razu naszym gościom zrobiło się raźniej.

Każdy z nas szybko otoczył opieką grupy lekko onieśmielonych, potencjalnie przyszłych uczniów Żeromskiego. Na początek krótko o tym, jak tu generalnie jest. Trochę o nauczycielach (bo to głównie interesowało naszych młodszych kolegów), klasach, profilach, nauce, wyjazdach (a tych u nas przecież co nie miara) i wielu innych szkolnych imprezach. Można było obejrzeć pokaz z You Can Dance, zobaczyć Izbę Pamięci i porozmawiać z naszymi Profesorami.

Potem to, co wszyscy lubimy najbardziej. Nietrudno się domyśleć, że chodzi tu o przemowę Pana Dyrektora, ale ta, jak zawsze zresztą, wcale nie była nudna, monotonna i długa. Po niej troszkę dłuższy wykład a propos rekrutacji. Jak wszyscy wiemy, dostać się tu wcale nie jest tak łatwo, więc profesor Krystian Łojewski miał wielu słuchaczy. Można było też wziąć udział w jednej z trzech lekcji pokazowych. Czy trudno było przekonać odwiedzających do wyboru naszej szkoły? Nie. Nie musieliśmy nawet zbyt dużo mówić. Podobał się im budynek, pracownie i byli zachwyceni przyjemną atmosferą, nie mówiąc już o tym, że byli wprost zafascynowani podejściem uczniów do nauczycieli i odwrotnie. Czy w rzeczywistości tak jest? Przekonają się sami już we wrześniu, bo większość jest już pewna swojego wyboru - Żeromski.

"Szkoła zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wystarczyło, że weszłam i już wiedziałam. Tak. To szkoła dla mnie. Przede wszystkim optymizm i zaangażowanie nauczycieli i "oprowadzających", którzy w świetny sposób pokazali nam szkolne pracownie. Perspektywa wielu możliwości rozwoju, jakie oferuje Żeromski ostatecznie przekonuje mnie do wyboru pierwszego LO jako przyszłej szkoły" - mówi Ania.

Ale nie tylko gimnazjaliści byli naszymi gośćmi w tym dniu. Pojawiło się nawet parę osób z innej dobrej szkoły w Zawierciu, z którą zawsze, jakby na to nie patrzeć, troszeczkę rywalizowaliśmy. Jak im się podobało? "Gdybym przyszedł w tamtym roku na te dni otwarte...". A to mówi samo za siebie...;)

K.S.

Zapraszamy do galerii