STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 09 2022 03:57:56   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KURS I POMOCY 16.02.2017 r.
PCK

Kurs I pomocy przedmedycznej odbył się w czwartek 16.02.2017 r. w I LO. 25 uczestników z różnych klas dzięki szkoleniu nabyło wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego. Kurs był prowadzony przez zawodową ratowniczkę medyczną, która przekazała nie tylko swoją wiedzę teoretyczną, ale też ćwiczyła praktycznie z uczniami poznane zagadnienia. „Liczymy, że wiedza i doświadczenie zdobyte podczas kursu przyczyni się do większej świadomości naszych uczniów” – mówi prof. Łączkowska.
Uczestnicy zapoznali się z zasadami i etapami udzielania pierwszej pomocy oraz zagadnieniami związanymi z oceną i zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Kursanci ćwiczyli techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy pomocy fantomu, a także przyswajali zasady postępowania podczas krwotoków, urazów i ran, zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Nie zabrakło prezentacji apteczki pierwszej pomocy oraz egzaminu sprawdzającego umiejętności teoretyczno-praktyczne uczestników.
W niedługim czasie kursanci otrzymają certyfikaty, które zaświadczą, że uczniowie są zdolni pomóc każdemu potrzebującemu i w przyszłości nie będą obojętni na ludzką krzywdę.

GALERIA ZDJĘĆ