STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2020 11:11:43   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
INNE
13.12.1981r. – niedziela, wprowadzenie stanu wojennego na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej było wydarzeniem, które już na zawsze pozostawiło znaczący ślad w dziejach naszej ojczyzny.

W 35 rocznicę tych wydarzeń, 16.12 w I LO odbyła się akademia, podczas której uczniowie z klasy IIIa przybliżyli nam charakter nie tylko okresu stanu wojennego, ale również czasów PRL-u. Całe wydarzenie, swymi głosami, uświetniły dziewczyny z klasy IIIa oraz z klasy Ia, które dzięki wykonywanym utworom pozwoliły nam na dłuższą chwilę przenieść w ówczesne czasy kolejek, reżimu i MO.

„Rękę na pulsie” podczas przygotowań, jak i również podczas trwania całej uroczystości trzymała mgr. Grażyna Zawała, której należą się ogromne brawa. Akademię przypieczętowało wspólne odśpiewanie utworu „Żeby Polska była Polską”.

Śpiewne zakończenie poprzedziła dygresja ucznia IIIa – Adama Nowaka, która mam nadzieję dotarła do wszystkich uczniów - w mniejszym lub większym stopniu - bowiem czy możemy z dzisiejszej perspektywy ocenić działania naszych rodaków w czasach, gdy jedynym wyjściem była walka z uciskiem i brakiem swobód? Czy nie każdy ma prawo żyć w wolnym i demokratycznym kraju?

Kto nigdy ognia nie dotknął, nie wie, jak bardzo można się nim poparzyć.
MB

Galeria zdjęć