STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 26 2020 20:07:17   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
„16 DNI AKCJI PRZECIWKO PRZEMOCY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ”
INNE

7 grudnia 2016 roku w ramach Międzynarodowej Kampanii, którą zainicjował w roku 1991 Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers, uczniowie klas II B i II C naszej szkoły brali udział w prelekcji pracowników MOPS-u w Zawierciu. Obraz przypadków doznawanej przemocy ze względu na płeć dopełniła projekcja polskiego filmu Plac Zbawiciela z 2006 roku w reżyserii Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Niezwykle wstrząsający film, który jest oparty na wydarzeniach autentycznych, ukazuje zarówno złożoność i tragizm zjawiska przemocy w rodzinie, ale również możliwość obrony przed przemocą i obrony praw osób doznających przemocy. Opisane przypadki pozwalają zrozumieć, jak różna, ale zarazem jak krzywdząca może być przemoc.
Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
Podczas spotkania w MOK-u własnym podpisem potwierdziliśmy nasz sprzeciw wobec przemocy i jednocześnie poparliśmy słuszność kampanii.
Koordynator szkolny Joanna Dziechciarz - Duda.
I.B

Galeria zdjęć