STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Lipiec 07 2020 08:51:59   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE W PIŁCE RĘCZNEJ
SPORT


Nasza męska drużyna piłkarzy ręcznych zajęła III miejsce w województwie (03.04.2009).

G R A T U L A C J E !!!!!!!!!!!!! dla całej drużyny oraz trenera Mariusza Szczygła.

Niebawem ukaże się artykuł na temat gry naszego zespołu oraz zostaną dołączone dodatkowe zdjęcia w galerii.


I... nastąpiło "niebawem" - artykuł AS-a jest już dostępny.


RELACJA KIBICÓW Z KLASY IA i IIB WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW, CZYLI

SILNI, WYTRWALI NASI WSPANIALI

3-go kwietnia 2009 r. wyczekiwaliśmy z niecierpliwością i nadziejami. Ten dzień miał przecież przejść do historii sportu w naszej szkole, a dokładniej historii piłki ręcznej.

Nie mogliśmy zostawić w potrzebie naszych dzielnych chłopców i dlatego postanowiliśmy towarzyszyć im w ich sportowych zmaganiach.

Wcześnie rano wraz z drużyną piłkarzy trenerem zespołu - M. Szczygłem i opiekunem - S. Pawlikiewiczem, wyruszyliśmy w kierunku Chorzowa, gdzie miały odbyć się Finały Wojewódzkie Licealiady 2008/09 w piłce ręcznej . Gospodarze imprezy, czyli liceum z Chorzowa, nie spodziewało się tak licznej reprezentacji (zawodnicy + kibice) i że walka rozegra się nie tylko na parkiecie, ale również na widowni. Losowanie. Pierwszy mecz z gospodarzami. Co to były za emocje. Do ostatniej minuty wynik meczu był pod znakiem zapytania. Nasi panowie robili co mogli, my przekrzykiwaliśmy się z Chorzowianami do końca, ile tylko pary w płucach i bębnach było. Ostatecznie jednak, szkoła z Chorzowa miała więcej szczęścia i wygrała z nami, ale naprawdę nieznacznie, bo 18:17 (gdyby finały rozgrywały się w Zawierciu, jak było wcześniej planowane, mogłoby być różnie…). Cóż, tak to w sporcie bywa… Pozostała jeszcze walka o III miejsce na Śląsku. Mecz z Wodzisławiem okazał się dla naszych chłopców formalnością. Po nierównej walce zwyciężyliśmy w stosunku 17:6. Tak czy siak, to WIELKI sukces dla Żeromiaków. III miejsce na Śląsku, to  nie przelewki, a kto wie co będzie za rok? Zatem, my kibice I LO im. S. Żeromskiego, BARDZO DZIĘKUJEMY naszej szkolnej drużynie szczypiornistów za emocje i WSPANIAŁĄ GRĘ i prosimy o więcej za rok.

Skład naszej drużyny: Krystian Nowak, Mateusz Miśta, Michał Dziąbek, Michał Nogański, Michał Cholewka, Michał Kuczera, Sergiusz Zagała, Patryk Drabek, Mariusz Kruszec, Mateusz Wiśniewski, Jakub Czajkowski, Konrad Wnuk, Bartosz Żołnierczyk, Jakub Szeląg.  

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce -  I LO Piekary

II miejsce  - AZSO nr 2  Chorzów

III miejsce - I LO Zawiercie

IV miejsce ZST - Wodzisław

Ze sportowym pozdrowieniem. AS. :)

Zapraszamy do galerii