STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 03 2021 10:45:22   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ŻEROMIAKÓW KRAKOWSKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ
WYJAZDY

8 listopada trzydziestoosobowa grupa przedstawicieli klas pierwszych ( Ib, Id) i drugich (IIa) wzięła udział w wyjeździe do Krakowa.
Wycieczka przeznaczona była dla miłośników nauk humanistycznych, choć należy sądzić, że każdy mógł znaleźć na niej coś fajnego dla siebie.
Pierwszym punktem programu były zajęcia w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wydaje się ,że jest to atrakcyjna forma zwiedzania muzeum, osoby znające się na sztuce w przystępny sposób opowiadają , na co zwracać uwagę , by zrozumieć dzieła malarskie, okazuje się , że nie taki diabeł straszny….
Zajęcia w muzeum przybliżyły nam takie pojęcia jak symbolizm, formizm, awangarda. Zaletą tego typu lekcji jest to, że obrazy , które zazwyczaj oglądamy w podręcznikach szkolnych, możemy obejrzeć na żywo , porozmawiać o nich, wymienić się spostrzeżeniami. Zajęcia na pewno pomogą na egzaminie ustnym z j. polskiego.
Kolejnym punktem programu był spektakl komediowy w teatrze „Bagatela”.
Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo takie gwiazdy szklanego ekranu jak: Urszula Grabowska czy Magdalena Walach. Obejrzeliśmy komedię francuskiego mistrza komedii Francisa Vebera : „Najdroższy”. Dała ona impuls do wielu refleksji na temat niezmienności ludzkiej natury. Myślę, że krakowskie spotkania Żeromiaków z kulturą 8 listopada należały do udanych.
O.S.

Galeria zdjęć