STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 26 2020 19:55:53   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
11 LlSTOPADA - AKADEMIA
INNE

Czy wciąż nie wiecie jak wyglądały obchody Święta Niepodległości w kolejnych okresach historii Polski? A może potraficie określić zmiany jakie zachodziły w wyglądzie godła RP i tekście naszego hymnu narodowego na przestrzeni wieków? Jeżeli nie, oznacza to, że nie było was na akademii zorganizowanej przez uczniów z klasy IIIa, IIc oraz Ic.
Koordynacją ich działań zajęła się prof. Grażyna Zawała. Krótkie prezentacje przybliżyły uczniom klas pierwszych: jak świętowano odzyskanie niepodległości kiedyś i dziś, kiedy i jak wyglądające godło stanowiło symbol naszego kraju oraz jakie zmiany wprowadzano do tekstu „Mazurka Dąbrowskiego” dopasowując go do panującej rzeczywistości.
Tą niecodzienną lekcję historii uświetniły tematycznie wpasowujące się w charakter święta piosenki, wykonane przez uczennice z klasy IIIa. Po przedstawieniu wszystkich prezentacji odbył się krótki test, sprawdzający wiedzę słuchaczy nabytą podczas uroczystości. Największa ilość punktów zdobyła klasa Id.
Na dwóch kolejnych godzinach lekcyjnych odbyło się już tradycyjne „Karaoke z Niepodległością”. Na koniec, dziesięcioosobowe jury wyłoniło zwycięzców, którymi zostali Mateusz Szota, Szymon Kiszel, Bartosz Głowacki i Michał Jeziorek z klasy IIIa oraz Krystian Ostrouch z klasy IIIc. Dodatkową nagrodę publiczności zdobyła klasa IIc. Myślę, że wszyscy uczniowie świetnie się bawili podczas każdej z części obchodów, bowiem patriotyzm to jedna z myśli przewodnich naszej szkoły, a Żeromiacy wiedzą jak ważną wartością jest niepodległość.

Galeria zdjęć