STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 03 2021 11:57:55   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
POLSKO - UKRAIŃSKI PROJEKT W MURZASICHLU
WYJAZDY

Piętnastoosobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich I LO w dniach 16- 23.10.2016 wzięła udział w polsko – ukraińskim projekcie „Technologia dla ekologii” – Murzasichle 2016. Był to już kolejny projekt z tego cyklu realizowany przez Żeromiaków i ich opiekunów. Poprzednie miały miejsce w Poroninie.
W projekcie uczestniczyła też młodzież ukraińska z okręgu lwowskiego. Językiem projektu był język angielski, co pozwoliło naszej młodzieży sprawdzić swoje umiejętności komunikacyjne. Wspólne zajęcia wymagały dużej kreatywności, pomysłowości. Służyły refleksji związanej z przełamywaniem stereotypów dotyczących kultury polskiej oraz ukraińskiej. Uczyły pracy w grupach. Duża część zajęć poświęcona była tematyce ekologicznej. Młodzież mogła w praktyce zapoznać się ze sposobem wykorzystania tatrzańskich wód termalnych w „Geotermii podhalańskiej”. Poznała zasady jej funkcjonowania.
Projekt pozwolił także na rozwijanie umiejętności informatycznych. Uczestnicy zapoznali się z obsługą komputerowego programu GIS służącego do nauki mapowania. Swoją wiedzę mogli później wykorzystać w praktyce , tworząc mapy najbliższej okolicy. Efektem projektu jest także film nakręcony przez uczestników programu będący podsumowaniem pobytu w Murzasichlu. Atmosfera sympatii , jaka panowała wśród młodzieży obydwu narodów, spowodowała, że na pewno wzajemne kontakty nawiązane w Murzasichlu będą podtrzymywane .
A.S.

Galeria zdjęć