STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 03 2020 12:31:45   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
I ZNOWU NA "PUDLE"
SPORT
Od 22 kwietnia 2016


Od kilku lat nasza drużyna piłkarzy ręcznych „meldowała” się systematycznie w finałowych zawodach Licealiady Województwa Śląskiego w piłce ręcznej. W bieżącym roku zawody finałowe rozegrane zostały w miniony czwartek w hali sportowej Olimpii Piekary Śląskie. Na turniej jechaliśmy z nadzieją na medal, ale zawsze trzeba swoją wartość udowodnić na boisku! Jak się okazało na miejscu, do turnieju zakwalifikowały się drużyny: I LO z Mysłowic, V LO z Bielska-Białej, I LO z Zawiercia i I LO z Piekar Śląskich. Los sprawił, że w pierwszym spotkaniu mieliśmy zagrać z drużyną z Mysłowic. Po emocjonującej i wyrównanej walce nasi chłopcy nieznacznie ulegli rywalom, a w innym meczu Piekary zdecydowanie pokonały szczypiornistów z Bielska-Białej. Walka o brązowy medal miała się więc toczyć pomiędzy drużynami z Zawiercia i Bielska-Białej. Pojedynek rozpoczął się od szybkich kontrataków Bartosza Smagi zakończonych efektownymi i skutecznymi rzutami ze skrzydła oraz nietuzinkowych zagrań Krystiana Ostroucha. Przewaga naszych chłopców na boisku była widoczna. W drugiej odsłonie meczu dzięki swoim umiejętnościom taktycznym i technicznym: Krystian Ostrouch, Oskar Sarna, Damian Bojda, Kacper Grabowski, Mateusz Domagała, Kacper Dunak, Igor Janoska, Olek Wyderka, Piotrek Paliga wraz z bramkarzami: Kamilem Zbroińskim i Michałem Koziełem, kontrolowali przebieg gry i odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo.

Trzecie miejsce w finale Licealiady Województwa Śląskiego stało się faktem !!!

Słowa uznania należą się Kasprowi Bombie, który przez cały turniej wspierał swoich kolegów cennymi radami oraz Kubie Bzdędze, którego kontuzja wykluczyła z gry.
Podsumowania turnieju dokonała Pani Prezydent miasta Piekary Śląskie wręczając
dyplomy i puchary najlepszym. Miłym aktem były przygotowane przez organizatora nagrody specjalne dla wyróżniających się zawodników. W kategorii króla strzelców turnieju I miejsce zajął Krystian Ostrouch, co jest dodatkowym osiągnięciem drużyny i Krystiana.

S.P.